Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > 8 Mehmetçiğimiz şehit olması hepimizin yüreğini yaktı

17.09.2012 Pts, 14:28

Reklam

Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, “Gittikçe artan ve ardı ardına meydana gelen terör olaylarında şehit düşen vatan evlatlarımızın acısını hissettiğimiz bu günlerde Afyon’da 24, Hakkâri’de 4, Bingöl’de 8 Mehmetçiğimiz şehit olması hepimizin yüreğini yaktı” dedi.

 
“İktidarın teröristlere vermiş olduğu tavizlerin sonucunda düşmüş olduğu aciz durumun neticesi olarak, her gün şehit haberlerini duymak bizleri kahretmektedir” diyen MHP İl Başkanı Kaya, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti;
“Kör bir insana rengi anlatmak nasıl imkânsız ise bu iktidara da terörü anlatmak artık imkânsız bir hal almıştır. Terör konusunda kendilerine her türlü desteğin verilmesine rağmen, hükümetin başarısız politika izlemeleri, bizleri kara kara düşündürmektedir. Bizler, 20 yaşına kadar büyütüp askere gönderdikleri kınalı kuzularını, üzerine bayrak sarılı tabutla teslim alan ana ve babaların acısını anlıyoruz. Acaba yetkililer o Mehmetçiklerin nöbetlerinde uyudukları için değil de, kendilerinin uyudukları için şehit olduklarını ne zaman anlayacaklar. Eğer ki, gücünüz yetmiyor ise, o onursuzları bırakın bizlere gerekenleri yapalım. Çünkü bizde vatanları uğruna şehit olan o askerler gibi onursuzca yaşamaktansa, vatan için kurşun yiyip toprak altında şerefle yatmayı tercih edenlerdeniz. Başta şehitlerimize Yüce Allah’tan (C.C.) rahmet dilerken, acılı aileleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımız olmak üzere, büyük Türk Milletimize başsağlığı diliyorum.”

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

nfatih şener

Bingöl’de ölenler asker değil, polisti… Şehit olmuşsa o da mehmetçiktir diyorsak en azında Türk Silahlı Kuvvetler yanında emniyet teşkilatımızda da bir başsağlığı dilemekte yarar var….

17.09.2012, 14:47
alparslan

kardeşim bu açıklamada seni düşündüren 8 polis değilde 8 mehmetçik denilmesi mi rahatsız etti vayy be ne duyarlı bir vatandaşsınız doğrusu gözlerim yaşardı . Burada başkan şehitlerimiz olduğundan mahsediyor,gidişatın iyiye gitmediğinden bahsediliyor sen hala nerelerdesin !!

17.09.2012, 23:12