Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > 9. Kattan Ölüme Atladı

26.08.2012 Paz, 23:20

9. Kattan Ölüme Atladı

Reklam

Konya’da sevdiği gençle evlenme hayalleri kuran ancak ailelerin karşı çıkması sonucu evlenemeyen 18 yaşındaki  9’uncu kattaki evlerinin penceresinden atlayarak intihar etti.

 

Olay önceki gece Selçuklu ilçesi Bosnahersek Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre bir süredir 19 yaşındaki Remzi Y. ile gönül ilişkisi bulunan Ayşe Atalay durumu ailesine anlatarak evlenmek istediğini söyledi. Bunun üzere genç kızın babası karşı tarafın kız istemeye gelebileceklerini söyledi. Ayşe Atalay durumu erkek arkadaşına bildirdi. Ancak iddiaya göre Remzi Y.’nin ailesi maddi durumlarının düğün yapmaya elverişli olmadığını söyleyerek kız istemeye gitmedi. Bunun üzerine genç kızın babası masrafları kendisinin karşılayacağını belirterek kızına bu durumu karşı tarafa iletmesini söyledi. Tüm bunlara rağmen karşı taraf kızını istemeye gelmeyince duruma sinirlenen baba artık bu evliliğin olmayacağını söyledi. Herşeye rağmen aşkından vazgeçmeyen genç kız, erkek arkadaşını tekrar arayarak istemeye gelmeleri konusunda ikna etti. Ancak bu kez de baba A.A. dünürlerin gelmelerini kabul etmedi. Sevdiği gençle evlenemeyeceğini düşünen Ayşe Atalay bunalıma girerek 9’uncu kattaki evlerinin penceresinden kendisini boşluğa bıraktı. Genç kız kaldırıldığı Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

 

FACEBOOK’A YAZDI
Ayşe Atalay’ın intihar etmeden kısa bir süre önce sosyal paylaşım sitesi Facebook’a “Dayan be gönlüm biçare değilsin. Yaradan sana yar. Biliyorum. Sığmazsın bu sevdayla hiç ber yere, dünya sana dar. Ama dayan gönlüm. Dayan ki her gecenin bir sabahı var” yazdığı ortaya çıktı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.