Anasayfa > 5'li Üst Haber, Spor > A Milliler Erzurum’da

03.09.2012 Pts, 0:19

Reklam

Yakutiye ilçesindeki Erzurum Curling Arena’da, 12 sporcuyla kampa giren A Milli Takımı, 30 Eylül’de başlayacak ve 12 Ekim’de sona erecek Avrupa Karışık Takımlar Curling Şampiyonası ile Avrupa C Grubu Curling Şampiyonası’na hazırlanıyor.

 

Curling Milli Takım Antrenörü Fatih Ağduman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her iki şampiyonada da işi şansa bırakmayarak, erkeklerde ve bayanlarda madalya beklediklerini söyledi. Her iki şampiyonada, takım halinde işi şansa bırakmayacaklarını belirten Ağduman, şöyle konuştu:

 

 

“Milli takım bugüne kadar 3 kamp yapmıştı ve Erzurum’da son kampımızı gerçekleştiriyoruz. Kocaeli, Ankara ve Erzurumlu sporculardan oluşan 12 kişilik kadromuzun, Avrupa Karışık Takımlar Curling Şampiyonası ile Avrupa C Grubu Curling Şampiyonasında önemli başarılar elde edeceğine inanıyorum. Geçtiğimiz yıl Danimarka’da erkeklerde son anda üçüncü, bayanlarda ise dördüncü olmuştuk. Bu kez işi şansa bırakmayacağız. Avrupa Şampiyonası’nda oynayacağımız müsabakalarda hem erkeklerde, hem bayanlarda namağlup başarıyla bir üst gruba çıkmayı hedefliyoruz.”

 

Ağduman, şampiyonada erkeklerin işinin, bayanlara nazaran daha kolay olacağını, 14 Eylül’de sona erecek olan Erzurum kampında ise ince atışlar ve strateji çalışmaları yapacaklarını dile getirdi.
Şampiyonada erkeklerin ilk maçını Hırvatistan ile yapacağını ifade eden Ağduman, şunları kaydetti.

 

“Rakiplerimiz arasında güçlü takımlar var. Hırvatistan erkekler grubunda ilk ikiye girecek favori takımlardan birisi. İlk maçımızı da Hırvatistan ile yapacağız. ilk maç, bir bakıma erken final niteliğinde olacak. Hırvatistan’ı yenersek, bizim için iyi bir başlangıç olacak. Atletik gücü olmamasına rağmen geçen yıl iyi bir grafik çizen Lüksemburg gibi sürpriz takımlar var.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.