Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > ABD, AB ye göre,Kemal, Devlet Tu Kaka, Recep Çikolata !

18.11.2012 Paz, 14:44

Reklam

Ülkeyi demir ağlarla dikine örmekle övünenlere, uykusu kaçıp tavanda flim seyredenlere ve Anıtkabirde sap gibi duranlara, kelimelerle fazla oynamayarak hissettiklerimi,düşüncelerimi sade bir dille dilediğimce yazdım.Bazı yazılarım size kişisel ve üslubu alışıla gelmişten farklı olabilir.Amacım kendimizi sorgulamak ve bazı gerçeklerle yüzleşmekten ibaret ve yaşadıklarımızla kendimizi net  olarak görmek, karar sizin.

 

Kaçamıyacağım yangında yanmaya çalışmak bir heves ise, yanıklarıma  merhem de, ülküme duyduğum sevdamdır.

Halkın sıcacık kucağını soğuk ceylan derisi koltuklara tercih eden de, asıl’a ihanet eden vekil ve vekilçiklerdir.

.

Düşüncelerimize zinciri kim vurdu, kim gönüllerimizi hapishaneye çevirdi, kim sahralarda susuz, kim ve kimler serap görüyor ıssız çöllerde? Düşüncelerimizdeki zincirleri kırmaya, ıssız çöllerde susuz kalmamaya, serap görmemeye, ufuksuz bakan gözlerimizi sarsılmaz inancımızla, perdeleri yırtarak, zincirleri kırarak bu sinsi karanlıktan kurtulmak bir mucize değil, inaçtır.

Her şey düşüncede başlamazmı? Yaşantımız düşüncelerimizi takip eder, zihinde neyi düşünüyorsak ona yönelmezmi? Geçmişimiz eksilerle dolu ise, geleceğimizi artılarla doldurmak için hep düşünmeliyiz. Aksi halde zihni allak bullak olanın, hayatı da allak bullaktır.zihinlerimiz allak bullak eden siyasi iradeden kurtulmanın yolu, zihinlerimizi yoklamaya geriye giderek bu güne doğru bakmak ve doğru okumaktan geçmektedir.

 

Ülke bölünme eşiğinde, dogu ve güneydoğu topraklarımızdan ayrılma aşamasında, bayrağım dalgalanmıyor, istiklal marşım söylenmiyor.! Güvenilk güçlerim taşlanıyor ve şehit ediliyor. Halk panik içerisinde yaşamakta, bölgede savaş naraları atan PKK ve yandaşlarına dur denmeyerek, yangına körükle gidilmektedir. Yeni anayasa çalışmaları yıkıma, alınan önlemler çaydırıcılıktan öte bölünmeye yöneliktir. Açlık grevleri, ana dilde eğitim ve savunma, APO itine ev hapsi, federasyon istekleriyle devlet kurma isteklerine boyun eğilmekte, yüce devletime ve kurucusuna alçakça saldırılar devam etmektedir. Ne mi yapıyorlar?

Siyasi ikballeri uğruna her talepler birer, birer, yerine getirilerek vatan toprakları bölünüp parçalanarak, ikinci cumhuriyet dedikleri bölünmüş bir Türkiye’yi tek adam başkan R.Tayyip Erdoğan idaresine teslim etmektir. Bunun için, ABD ve AB için,Kemal, Devlet tu kaka, Recep çikolatadır. Yarın çok geç olmadan, düşünmek ve kendimize gelme zamanı gelmiştir.

 

Gülmek aptal, ağlamak duygusal görünme riskidir.Bu risklerden arınmanız dileklerimle, Ülkü İle Kalınız.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Lokman Çakır

Çok güzel aydınlattı !.. R.Tayyıp Erdoğan’a oy vbermeyin demeye getiriyor. Ülkü yanımızda değilse kiminle kalalım ?!!!

26.11.2012, 1:08