Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > ABD’de iki Türk kızı gölde ölü bulundu

10.08.2012 Cum, 17:09

Reklam

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisi Betül Eryıldırım ve Merve Tokel, Work And Travel programıyla gittikleri ABD’de yaşamlarını yitirdi. Eryıldırım ve Tokel, Utah eyaletindeki Powell Gölü’nde ölü bulundu.

 

Bullfrog Marina’da çalışan 21 yaşındaki Merve’nin bedeni, göl çevresindeki popüler plajlardan Croppy Cove’a yakın bir bölgede, 8 Ağustos Çarşamba günü yerel saatle 15.45’te şans eseri bulundu. Bunun üzerine Betül için de arama çalışmaları başlatıldı.

 

Yerel haber sitesi KSL.com’a konuşan Kane County Şerifi Alan Alldredge, Utah Kamu Güvenliği Birimi’nden helikopterlerin ve ABD Milli Parklar Dairesi’nden dalgıçların yürüttüğü arama çalışmaları sonucu Betül’ün cansız bedeninin dün 18.30 sularında bulunduğunu açıkladı.

 

 

CİNAYET ŞÜPHESİ AZ

Şerif Alldredge’in verdiği bilgiye göre, Merve ve Betül, arkadaşlarına 7 Ağustos Salı, öğleden sonra 15.00’te plaja ineceklerini ve 18.00’de döneceklerini söyleyerek marinadan ayrıldı. Alldredge soruşturmada an itibarıyla cinayet şüphesinin zayıf olduğunu yine de bütün olasılıkların değerlendirildiğini söyledi.

 

 

Betül ve Merve’nin bedenlerinde darp izine rastlanıp rastlanmadığı ise henüz açıklanmadı.

 

 

BAŞARILI ÖĞRENCİLER

Ailesi ve arkadaşları Merve’nin okuldaki not ortalamasının 4 üzerinden 3.58, Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Yerleştirme Raporu’ndaki İngilizce puanının da 100 üzerinden 98 olduğunu söyledi.

 

 

Aynı şekilde Betül’ün de Erasmus İngilizce sınav notunun 96 olduğu öğrenildi.

 

ARKADAŞLARINDAN VEDA MESAJLARI

Betül ile Merve’den gelen acı haber üzerine arkadaşları Twitter’dan, “Hayallerimizi koca bir geleceğe sığdıramadığımız canım dostlarım, bu veda çok erken oldu, geride sizi bekleyen onca sevdiğiniz ve umutlarınız kaldı. Layık olduğunuz yerde, sizin gibi en saf meleklerin arasındasınız, biliyoruz. Gülen gözleriniz, tertemiz gülüşünüz asla bizi terk etmeyecek” gibi hüzünlü mesajlar paylaştı.

 

 

KENDİLERİ GELMEDEN ACI HABERLERİ GELDİ

Kızların aileleri de gelen haber üzerine yıkıldı.

 

Ankara‘nın Yenimahalle ilçesinin Demetevler semtinde oturan Tülin-Ali Eryıldırım çiftinin iki çocuğundan biri olan Betül’ün bu ay sonu Türkiye’ye dönmeye hazırlandığı ifade edildi.

 

 

Kızının ölüm haberini alınca sinir krizleri geçiren anne Tülin Eryıldırım, “Kızım, hep çok başarılı olup meşhur olacağım diyordun. Böyle mi olacaktı? Yavrum anneni niye bırakıp gittin. Kuzum, ben şimdi sensiz ne yaparım?” diyerek gözyaşı döktü.

 

 

BABASI BİR BUÇUK YIL ÖNCE KANSERDEN ÖLDÜ

Altındağ ilçesi Aydınlıkevler’de oturan Merve’nin ailesi ise kimseyle görüşmek istemedi. Tokel’in annesi Gülsüm Tokel, “Acımız çok büyük, kimseyle konuşmak istemiyorum, ne olur rahat bırakın” dedi.

 

 

Merve’nin üç kardeş olduğu ve babasını da bir buçuk yıl önce kanserden yitirdiği belirtildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.