Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Türkiye > Abdullah Gül Kuveyt’te

22.11.2015 Paz, 15:48

Abdullah Gül Kuveyt’te

Reklam

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kuveyt temasları kapsamında Kuveyt Başbakanı, Meclis Başkanı ve Kuveyt Veliaht Prensi ile bir araya geldi.

Kuveyt’te temaslarda bulunan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kuveyt Veliaht Prensi Nawaf Al Ahmad Al Jaber Al Sabah ile bir araya geldi. Bölge sorunları üzerine fikir alışverişinde bulunan iki lider, Türkiye-Kuveyt ilişkilerinin seyrinden duydukları memnuniyeti dile getirerek; ekonomi ve eğitim alanlarında ilişkilerin daha da gelişmesi için çaba gösterilmesi konusunda mutabık kaldı.

11. Cumhurbaşkanı Gül programı kapsamında, Kuveyt Meclis Başkanı Marzouk Al Ghanim ile de görüştü. Gül, ilk milletvekili olduğu günden itibaren Kuveyt Parlamentosu’nun bölgenin en etkin ve aktif parlementosundan biri olduğunu ifade etti. Meclis Başkanı Al Ghanim ise önceki dönemlerde TBMM ile yakın işbirliği yürüttüklerini; mükemmel düzeydeki ilişkilerin devamını sağlamak için yeni Meclis Başkanı’nın seçilmesini beklediklerini; iki parlamentonun işbirliği yaparak uluslararası platformlarda İslam aleminin sorunlarına beraber çözüm önerileri sunabileceğini ifade etti.

Abdullah Gül, öğle yemeğinde ise Başbakan Şeyh Jaber Al Mubarak Al Sabah ile görüştü.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.