Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Acı haberi inince duyacaktı

14.08.2012 Sal, 2:11

Reklam

Dün uçağı düşerek ölen Lisa Şener’in ölüm haberi yakınlarını yasa boğarken hikayenin altından bir haber daha çıktı…

 

İstanbul, Büyükçekmece’deki Hezarfen Havaalanı’ndan kalkışından bir süre sonra irtibat kesilen ve Marmara Ereğlisi açıklarında düştüğü açıklanan tek motorlu uçakta hayatını kaybeden işkadını Lisa Şener’in babasının da olaydan birkaç saat önce Almanya’da hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

 

Yakınlarının acı haberi Şener’e uçuştan sonra vermeyi düşündükleri ancak gelen kaza haberi ile şoke oldukları öğrenildi.

 

 

Lisa Şener’in eğitim uçağının Marmara Ereğlisi açıklarında düştüğü haberini alan genç kadının yakınları, vakit kaybetmeden bölgeye doğru yola çıktı. Sabah Gazetesi’nin haberine göre kazanın şokunu yaşayan Lisa Şener’in ablası Sema Karahan, kardeşine söylemeye vakit bulamadığı acı gerçeği açıkladı.

“O benim kızım gibiydi, onu ben okutup büyüttüm, o benim her şeyim” diyen Karahan “Babamız Sait Ayhan, bu sabah 01.00’de Almanya’da kalp krizi geçirip hayatını kaybetti. Uçuştan haberim vardı. Lisa babasına çok düşkün olduğu için babasının öldüğünü hemen söyleyememiştim. Bugün uçuştan sonra söylemeyi umuyordum. Babasının öldüğünü bile öğrenemedi” diyerek gözyaşı döktü.

BABA ANKARA’DA KIZI İSTANBUL’DA UĞURLANACAK

Bu arada Lisa Şener’in İstanbul’da bugün kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği, babası Sait Ayhan’ın cenazesinin ise Ankara Şereflikoçhisar’a gönderileceği öğrenildi.

CESETLER ADLİ TIP’TA

Öğretmen pilot Hikmet Aral ile öğrenci pilot Lisa Şener’in cesetleri İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Marmara Ereğlisi açıklarında düşen uçağın yerinin tespit edilmesinin ardından çıkartılan cesetler kıyıya çıkartıldı. Yapılan incelemenin ardından Büyükçekmece Belediyesi’ne ait iki ambulansa konulan cesetler otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

 

SON DERECE TECRÜBELİYDİ

Düşen uçakta hayatını kaybeden öğretmen pilot Hikmet Aral’ın öğrencilerinden işadamı Fikret Yeşilçay, “Hikmet hocam bu ülkede yetişen en iyi pilotlardan bir tanesiydi. Son derece tecrübeli, ne yaptığını bilen ve bizleri yetiştiren çok iyi bir insandı. Acımız çok büyük. İlk duyduğumuzda şok oldu. Bir arkadaşım ‘Hikmet hocanın uçağı düşmüş’ dedi. Öğrencileri olarak hepimiz koştuk. Hezarfen Havaalanı’nda toplandık. Keşke böyle olmasaydı” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.