Anasayfa > Spor > Adanaspor Dayanıklılık Testinden Geçti

24.11.2015 Sal, 15:49

Adanaspor Dayanıklılık Testinden Geçti

Reklam

PTT 1. Lig’in 13. haftasında deplasmanda 1461 Trabzon ile karşılaşacak olan Adanaspor, çalışmalarına aralıksız devem ediyor.

Gençlik Stadyumu’nda hazırlıklarını sürdüren turuncu-beyazlı ekip, bugün dayanıklılık testinden geçti. Teknik direktör Engin İpekoğlu ve yardımcı antrenörler nezaretinde 3 grup haline ayrılan futbolcular, sırasıyla teste tabi tutuldu. Genç oyuncuların yanı sıra Nduka, Fahri, Samican, Didi, Cem, Tevfik, Magaye ve Renan’ın test performansları öne çıktı. Dayanıklılık testinin ardından antrenmanını tamamlayan Adanaspor, yarın yapacağı antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.

Adanaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, yapılan dayanıklılık testinin kendileri açılarından önemli olduğunu ifade ederek, bu testle takımdaki atletik performansı daha yakından görme imkanı bulacaklarını söyledi. İpekoğlu, “Sezon başı ve ortasında yapılması gereken bir test ancak biz teknik ekip olarak bu testi yapma zorunluluğu hissettik. Takımımızın atletik performansını daha yakından öğrenmek amacıyla bu testi yapmak istedik. Bu testin sonucunda futbolcularımızın atletik performans olarak hangi düzeyde olduklarını görmüş olacağız. Elimizdeki veriler sonucunda eksiklerimiz var ise buna göre bir antrenman programı çizeceğiz. Bu doğrultuda önemli bir test olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Öte yandan Adanaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, öğretmenler günü nedeniyle tüm öğretmenlerin gününü tebrik ettiğini ve geleceğe ışık tutan kutsal mesleği icra eden öğretmenlere başarılar dilediğini ifade etti.

1461 Trabzon ile oynanacak karşılaşma için turuncu-beyazlı kafile Cuma günü havayolu ile karşılaşmanın oynanacağı Trabzon şehrine hareket edecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.