Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Afyonkarahisar Hem’in “Sevdiğim Meslek Seçtiğim Meslek’ Projesi AB’den Hibe Desteği Aldı

05.12.2015 Cts, 12:25

Afyonkarahisar Hem’in “Sevdiğim Meslek Seçtiğim Meslek’ Projesi AB’den Hibe Desteği Aldı

Reklam

Afyonkarahisar Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Murat Diktaş, ‘Sevdiğim Meslek Seçtiğim Meslek’ isimli projelerinin Avrupa Birliği (AB) Bakanlığından hibe destek aldığını söyledi.

Proje kapsamında Slovakya ile Afyonkarahisar’dan gençlerin sosyal kültürel entegrasyonun sağlanacağını belirten Diktaş, en çok tercih edilen mesleklerin yerinde teorik ve pratik bilgi eğitimleri vererek tanıtılacağını, projenin Şubat ayında başlayacağını kaydetti. 2016 Şubat ayında gerçekleşecek olan ‘Sevdiğim Meslek ve Seçtiğim Meslek’ isimli projenin Avrupa Birliği Bakanlığından hibe desteği aldığını ifade eden Diktaş, “Halk Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ‘Sevdiğim Meslek Seçtiğim Meslek’ isimli projemiz Avrupa Birliği Bakanlığından hibe desteği aldı. Projemiz Afyonkarahisar gençleri ile Avrupa Birliği gençlerinin sosyal kültürel uyumu sağlanacak. Projemize ortak ülke Slovakya. Halk Eğitim Müdürlüğü olarak biz koordinatörüz. Esas amacımız 18 ile 25 yaş arasındaki katılımcıların proje öncesi meslek tercihlerini belirleyeceğiz. Yerel halk arasında işsiz gençler ve öğrenciler üzerine anketler gerçekleştirecek. Bu sayede toplum meslek tercihleri belirlenecek” dedi.

Şubat ayı içerisinde gerçekleşecek programının 17 gün boyunca Afyonkarahisar’da gerçekleşeceğini ifade eden Murat Diktaş, “15 kişi Slovakya’dan 15 kişi Afyonkarahisar’dan katılan gençlerin sosyal kültürel entegrasyonlarını sağlamaya çalışacağız. Gençlerin dilsel ve bireysel gelişimleri desteklenerek, farkındalık noktasında araştırma çalışmaları yapılacak. Katılımcıların en çok tercih edilen meslekleri yerinde teorik ve pratik bilgi eğitimleri vererek tanıtıyoruz. Katılımcıların meslek tercihlerini belirleyerek kendi kariyer planlarını sağlıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.