Anasayfa > Bölge, Öne Çıkan Haberler > Ağrı’da yenge dehşeti

16.10.2012 Sal, 11:39

Reklam

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde 8 gün önce ortadan kaybolan iki çocuğunun yengeleri tarafından boğularak foseptik çukuruna atıldığı anlaşıldı. Korkunç cinayete kurban giden amca çocuklarının cesedi bulunurken, cinayeti işleyen kadın ise gözaltına alındı.

 

Bir ihbarı değerlendiren ekipler, çocukların cesedini gece saatlerinde aynı köyde yaşayan 32 yaşındaki H.Y. adlı kadının evinin tuvaletinin yanındaki bölgede toprağa gömülü buldu.

 

 

Güvenlik güçlerinin bölgede arama yaptığını öğrenen zanlı H.Y’nin 8 gün önce aynı okulda öğrenim gören 10 yaşındaki kızı E.Y. ile çocukları evine çağırdığı, önce eşinin ablasının oğlu olduğu öğrenilen Gökhan Bayram’ı daha sonra Azad Bayram’ın ellerini naylon çorapla bağlayarak boğduğu belirlendi.

 
Çocukları evin bitişiğindeki tuvaletin çukuruna atan H.Y’nin jandarma ekiplerinin tuvaletleri arayacağını duyması üzerine cesetleri bulundukları yerden çıkararak, tuvaletin bir metre uzaklığındaki alana gömdüğü iddia edildi.

 

Gömüldükleri yerden çıkarılan çocukların cesetleri, Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen H.Y. ise gözaltına altına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Alagün köyünde amca çocukları Gökhan ve Azad Bayram, 8 gün önce okul çantalarını sınıflarına bıraktıktan sonra okul dışına çıkmış, çocuklardan bir daha haber alınamamıştı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.