Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Ağustosta kayakla atlama

08.08.2012 Çar, 17:18

Reklam

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri, yerli ve yabancı sporcuların ilgisini çekmeye devam ederken, bugünlerde Türk ve Rus Sporcular atlama kulelerinde ikili kamp yapıyor.

 

Çok sayıda sporcunun gerçekleştirdiği kayakla atlama antrenmanlarına Erzurum halkı da büyük bir ilgi gösteriyor. Özellikle Kayakçıların gece atlayışları büyük bir ilgi görürken, sporseverlerde kayakçıların atlayışlarını büyük bir ilgi ile izliyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar’ın da izlediği sporcuların kayakla atlayışlarına Türk Milli takımı sporcularından Faik Yüksel, Muhammed İrfan Çintimar, Samet Karta, Mustafa Öztaşyonar ve daha bir çok sporcu katılıyor. Rus ve Türk sporcuların kayakla atlamalarda gösterdikleri performans ortak kampta görev yapan teknik adamları da mutlu ediyor. Türk Milli takımının Slovenyalı çalıştırıcısı Jure Radaleh çalışmaların yoğun bir tempoda geçtiğini söyledi.

 
SPORCU SEÇMELERİ YAPILIYOR
Erzurum’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Kayak Federasyonu ortaklaşa sporcu seçmesi yapıyor. Kayakla Atlama Yöneticisi Orcan Mızrak ile Antrenör Jure Radaleh rezaretinde yapılan seçmelere çok sayıda sporcu katılıyor. Gerçekleştirilen Kayakla Atlama antrenman atlayışlarını izleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, “Kayak Federasyonumuz tarafından düzenlenen kampta 30’u aşkın minik, yıldız ve genç kayakçı atlama eğitimi ve antrenman atlayışı yaptı. Çalışmalar 25, 40, 60, K90 ve K125 rampalarda yapıldı. Kayakla atlamada ülkemizi uluslararası müsabakalarda temsil eden sporcularımızın yanı sıra gelecek vaadeden kayakçılarımız burada Ruslarla birlikte çalışmalarını sürdürüyor” dedi. Çintimar, 2011 kapsamında yapılan buz salonlarını ve atlama kuleleri ile diğer tesislerin faal ve tam kapasite ile çalıştığının altını çizdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.