Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Türkiye > Ahmet Reyiz Yılmaz: “Armageddon Savaşı Başladı”

05.12.2015 Cts, 11:49

Ahmet Reyiz Yılmaz: “Armageddon Savaşı Başladı”

Reklam

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “Armageddon Savaşı Başladı. Hedefte Türkiye ve İsrail var. Putin’in tehditleri önemli. Dikkate alınmalı” dedi.

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz , yazılı bir açıklama yaptı. Yılmaz yazılı açıklamasında Rusya’nın dikkate alınması gerektiğini öne sürerek, “Armageddon Savaşı Başladı. Hedefte Türkiye ve İsrail var. Putin’in tehditleri önemli. Dikkate alınmalı. Yunan ile bize saldırabilir. Putin bir misilleme yapmak için kurgu içindedir. Bu kurgu da Yunanistan önemsenmelidir. Saldırı Ege’den gelebilir. Rusya ile Yunanistan kadim iki dost ülkedir. Bu nedenle AB ile çıkmaz içinde olan Yunanistan Rus desteği ile bir hamle yapabilir. Bu savaş Rusya ve Türkiye ile sınırlı kalmaz. Bu bir dünya savaşıdır. Dünya da ve bölge de taşlar yerinden oynamıştır. Sular duruluncaya kadar zor günler geçirileceği açık ve nettir. Bu savaşın Türkiye ve Rusya ile sınırlı kalmayacağı açıktır. Türkiye her yandan bir kuşatma altındadır. Darbeyi nereden yiyeceği belli değildir” dedi.

Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Enerji savaşına dönen bu süreçte Rusya ile birlikte hareket eden İran ve Çin bu savaşın kıyısında gezse de konumlanacakları taraf bellidir. Bu nedenle Suriye de ilerleyen günler de Çin dahi bu savaşa taraf olacaktır.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.