Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > AK Parti İl Başkanı Ünlü, Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

24.11.2015 Sal, 19:01

AK Parti İl Başkanı Ünlü, Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Reklam

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Dede Korkut Park’ta bulunan bir kafede basın mensupları ile bir araya gelen Ünlü, Eskişehir’deki merak eden soruları cevapladı. Bir basın mensubunun, “Eskişehirspor’un durumunu nasıl görüyorsunuz?” sorusuna cevap veren Ünlü, takımın doğru yönetilemediğini öne sürerek, Eskişehirspor’un durumunun iç açıcı olmadığını savundu. Ünlü, “Geçen yıl küme düşme sırası bize gelmediği için ligde kaldık. Taraftarın ve bizimde genel kurula gidilmesi yönünde istekte olunduğunu kendisine bildirdik. Bakanımız da kendisine iletti. Bu demokrasilerde de böyledir. Bir kriz çıktığında en iyi çözüm seçimdir. Ortak bir yönetim oluşturulması yönünde tavsiyede bulunduk. Ama maalesef geldiğimiz noktada Eskişehirspor şahsileştirilmiştir. Eskişehirspor şehrin markasıdır, olmazsa olmazıdır. Küme düşmemesi gerekiyor. Bugün bir sorumsuzluk içinde hareket edildiğini, geç kalındığını düşünüyorum. Yönetim oluşur mu, takım ligde kalır mı konularında çok endişeliyim. Takım yönetim göreve geldiğinden buyana sistematik bir şekilde güçsüzleştirildi. Takımın bir marka değeri, kadrosu, zenginliği vardı. Önce güven şeffaflık, mali tabloların açıklanması gibi şeylerle göreve gelindi. Burada yapılacak en önemli şey sportif başarıdır. Burada bir şirket yönetmiyoruz. Ben borcu sıfırlayacağım anlayışı söz konusu olamaz. Bugün bir Beşiktaş’ın borcu 1 milyar TL borcu var ve devam ediyor. Bütün kulüplerin borcu var. Borcumuz var durumumuz kötü reklamları yaparsanız ne kredi verirler, ne de caziplik kalır. Teknik direktör de gelmez. Eskişehirspor yanlış yönetildi. Algı operasyonları deniyor. Buna gerek yok. Taraftar zaten şuanda takımın durumuna bakarak tepki gösteriyorlar. Eskişehirspor için ciddi manada endişeliyiz” dedi.

ESKİŞEHİR’DE UYUM KONUSU

Eskişehir’de belediyelerle uyum sorunu yaşamadıklarını anlatan Ünlü, şöyle devam etti:

“Yemin töreni sonrası Prof. Dr. Sayın Nabi Avcı, tüm vekilleri bir yemekte toplayarak birliktelik mesajı verdi. Ancak Büyükşehir Meclisi’ne baktığınızda bunu göremiyorsunuz. Projelerin yürütülmesi konusunda Eskişehir’de bir birliktelik görülecek mi? Aslında Eskişehir’de çok uyumluyuz. Yerel yönetimler ile gayet uyumlu çalışıyoruz. Çok küçük şeyler abartılarak engellendi gibi söylemler arkadaşları üzüyor. Ulaşımda tramvay hatlarının uzatılması projesine, teleferik projesi, otobüs alımı konusunda, asfalt alımı kredi taleplerine evet dendi. Bence yeterince uyumlu çalışılan konulardır. Ne denirse evet diyecek bir konu olamaz. Hayır denecek konulara gerekçelerle hayır diyoruz. Şehre nasıl katkı yapılacaksa, nasıl büyüyecekse biz her şeye varız. Eskişehir’in büyümesini önemsiyoruz. Katkımız devam edecek.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.