Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Gündemi Değerlendirdi

22.11.2015 Paz, 18:24

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Gündemi Değerlendirdi

Reklam

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye’nin terör sorununu çözmek için kendi milli projesiyle başlatmış olduğu çalışmaların, bazı güçlerin terör örgütlerini devreye sokması ile sekteye uğratılmaya çalışıldığını söyleyerek, “Silahlar toprağa gömülene kadar terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar devam edecek” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, bir televizyon kanalı tarafından TBMM bahçesinde yapılan canlı yayın programına konuk oldu. Gündeme ilişkin değerlendirmeler de bulunan Çalık, son önemlerde yaşanan gelişmelerin daha iyi anlaşılması için 2013 yılında başlatılan büyük proje ve adımlara bakılması gerektiğine işaret ederek, “2013 yılı Türkiye için önemli bir yıldı. IMF’ye olan borçlarımızı kapattık ve Türkiye dünyadaki önemli güçlerden birisi haline gelmeye başladı. 3. Havaalanı ve 3. köprü yapılmaya başlandı. Bu dönemde terör sorununu biz kendi milli projemiz ile çözmeye başladık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi tamamen milli bir projeydi. Ancak akabinde Gezi Olayları, 17-25 Aralık olayları ve 6-7 Ekim olayları yaşatıldı. Bazı güçler Türkiye’nin ayağa kalkmaması için Türkiye üzerindeki maşalarını kullanmaya başladılar. Burada PKK, IŞİD ve diğer terör örgütlerini kullanmaya başladılar. Bizim terör örgütleriyle olan mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir” şeklinde konuştu.

Çalık, PKK terör örgütü ile sonuna kadar mücadele edileceğini ve terör örgütünün tamamen Türkiye’yi terk etmesi ve silahların toprağa gömülmesine kadar başlatılan operasyonların süreceğini ifade etti. Çalık, “Terör örgütü PKK’ye yönelik operasyonlar sonuna kadar devam edecektir. PKK ile mücadele edilirken terör örgütü IŞİD ile de mücadele sürdürülmüştür, sürdürülecektir. Türkiye PKK ile bu mücadeleye devam ederken dünyada herkesten önce IŞİD’ı terör örgütü olarak ilan etti. Türkiye tüm terör örgütleriyle mücadele etmeye devam edecektir” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.