Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk’ün Öğretmenler Günü Mesajı

24.11.2015 Sal, 0:48

AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk’ün Öğretmenler Günü Mesajı

Reklam

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Öztürk, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda en büyük görev, öğretmenlerimize düşüyor. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde, öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olacak.

Milletin her bir ferdinin, kendisi ve çocukları için öğretmenlere şükran borcu vardır. İlk emri “oku” olan bir medeniyetin mensupları olarak, hayatımızda öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunuyor.”

Sözlerini, Öğretmenlerimizi, kendilerine emanet ettiğimiz çocuklarımızı bu anlamda da yetiştiren insanlar olarak görüyor, kendilerinden böyle bir gayret bekliyoruz” şeklinde sürdüren Milletvekili Öztürk, mesajını şöyle tamamladı:

“Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Bas¸o¨gˆretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde, öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Muğla’da görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum. Bu vesileyle emekli öğretmenlerimize saygılarımı ifade ediyor, ebediyete intikal etmiş¸ öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.