Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Türkiye > AK Parti’den seçimler için en büyük kamp

26.04.2013 Cum, 11:58

Reklam

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla AK Parti, 81 il başkanı ile 957 ilçe başkanını Kızılcahamam’da kampa alıyor. Partinin 11 yıllık tarihinin en büyük kampı pazartesi ve salı günü yapılacak. Kampın gündemi ise çözüm süreci, seçimler ve yeni anayasa süreci..

 

AK Parti, 11 yıllık tarihinin en büyük kampını topluyor. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda 957 ilçe başkanı ile 81 il başkanı pazartesi-salı günü Kızılcahamam’da kampa alınıyor.

 

 

Gündemde çözüm süreci, yaklaşan seçimler ve yeni Anayasa çalışmalarının olması beklenen kampın açılış konuşmasını Erdoğan yapacak. AK Parti teşkilatına akademisyen Şaban Kızıldağ, ‘Başarı için mazeret yok’ konulu eğitim verecek. AK Parti geleneksel istişare kampını ise 3-4-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirecek. Toplam bin 38 kişinin katılacağı toplantının birinci gününde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, AK Parti’nin teşkilat yapısı ve teşkilat çalışmaları hakkında bir sunum yapacak.

 

 

 

BAŞARI İÇİN MAZERET YOK

Erdem’in ardından, Ekonomi İşler Başkanı Numan Kurtulmuş da, ‘Yeni Türkiye’nin inşasında seçimlerin önemi’ konu hakkında geniş bir sunum yapacak. Kamuoyunda ‘mazeret yok’ olarak bilinen Akademisyen Dr. Şaban Kızıldağ ise AK Parti teşkilatına ‘Başarı için mazeret yok’ konusunu anlatacak.

 

 

 

YENİ ANAYASA VE BAŞKANLIK

Kampın ikinci gününde, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ‘Türkiye’nin dış politikası’, Genel Başkan Yardımcılarından Mehmet Ali Şahin ‘yeni Anayasa çalışmaları’, Mustafa Şentop da ‘Başkanlık sistemi’ konularında atılan adımları ve beklentileri anlatacak. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise çözüm süreci ve teşkilatın üstleneceği rol konusunda il ve ilçe başkanlarına ayrıntılı bilgi sunacak. Teşkilat Başkan Yardımcılarından Mehmet Emin Ekmen, ‘Teşkilat işlerinde usul ve esaslar’, Mahmut Göksu da, ‘Teşkilatta kordinasyon ve ilişkiler’ konularını anlatacak.

 

 

 

Erkler yetki alanına döndü

Başbakan Asya Anayasa Mahkemeleri hazırlık toplantısı dolayısıyla Türkiye’de bulunan kurul üyeleri ile Anayasa Mahkemesi üyelerine akşam yemeği verdi. Yemek öncesinde konuşan Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin 10 yılda imza attığı reformlarla hukuk alanında da önemli kaydettiğini belirterek şunları kaydetti: Türkiye’de müdahaleler yoluyla bürokrasi siyasetin, yargı yasamanın, devlet bireyin önündeyken bugün tüm erkler kendi yetki alanları dahilinde uyum içinde görevlerini yapar hale geldi. Ülkem adına iftiharla ifade etmeliyim ki şu anda özgürlükleri daraltan, siyasete sınır çizen, birey karşısında devleti koruyan bir Anayasa Mahkemesi değil, özgürlükleri, demokrasiyi, milli egemenliği güçlü şekilde muhafaza eden bir Anayasa Mahkemesi var.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.