Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > AK Parti’liler Erzurum’da Buluştu

16.09.2012 Paz, 19:34

Reklam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Erzurum’da terörü protesto ederek, BDP’li bazı milletvekilleri ve belediye başkanlarını eleştirdi. Tanrıverdi, “Bazı milletvekilleri ve belediye başkanları, halka hizmet yerine yüzlerini dağa dönerek, teröristlere hizmet ediyor” dedi.
AK Parti 5. Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı Erzurum’da yapıldı. Bölge illerinden belediye başkanları, başkan yardımcıları, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi de katıldı.
Tanrıverdi, yaşanan terör olaylarını salonu dolduran katılımcılarla birlikte alkışlayarak protesto ederken, “Dün, bugün terör yine canımızı yaktı, yüreğimizi dağladı. Çukurca’da 4, bugün de Bingöl’de 8 evladımızı şehit verdik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet milletimize başsağlığı diliyorum. Bu ülke için, vatan için canlarını feda ettiklerini unutmayarak terör kınıyoruz, lanetliyoruz. Çeşidi, rengi ne olursa olsun terörü lanetliyoruz. Teröristler, canileri lanetlerken onlarla sarmaş dolaş olan terör örgütünün desteğiyle ayakta duran, böylelikle siyaset yaptıklarını zanneden BDP’li milletvekilleri, başkanlarını kınıyor sizlerin ortak duygusu olarak onlara destek veren kucak kucağa olanları alkışlarımızla protestoya davet ediyorum” dedi.
Bunun üzerine salondaki katılımcılar ve Tanrıverdi uzun süre alkış tutarak terörü protesto etti.
Alkışlı protestonun ardından konuşmasını sürdüren Tanrıverdi, AK Parti iktidarın yerel yönetimlerde yaptığı çalışmaları ve başarılara değinerek bu anlamda hizmetlere karşı duran BDP’li belediye başkanlarını topa tuttu.
Tanrıverdi, özellikle Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir’i halka hizmet yerine dağa hizmet eden bir belediye başkanı olarak nitelendirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Siyasi özerklik adına çığırtkanlık yapmaktadırlar. BDP belediye başkanları devlet hizmet için para göndermiyor şeklinde yalan söylüyorlar. Onlar millete hizmet etmek yerine dağa, taşa, teröristlere hizmet etmekten millete hizmet edemiyorlar. Bir tarafta kendini millet için hizmete adamış belediye başkanları var ve diğer tarafta da dağa, taşa hizmet eden belediye başkanları var.”
Tanrıverdi, ayrıca teröre destek veren mecliste milletvekillerinin bulunduğuna vurgu yaparak bunların dokunulmazlıklarının kaldırılması için iktidar olarak çalışma yapacaklarını belirtti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.