Anasayfa > Bölge, Öne Çıkan Haberler > AK Partiliydi kaçırıldı BDP’li oldu!

04.08.2012 Cts, 17:49

AK Partiliydi kaçırıldı BDP’li oldu!

Reklam

HAKKARİ merkeze bağlı Elmacık Köyü’nde muhtarlık yapan ve 15 gün önce PKK’lılar tarafından kaçırılıp daha sonra serbest bırakılan AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çakır, partisinden istifa edip BDP’ye katıldı. Çakır’ın rozetini BDP İl Başkan Yardımcısı Rahmi Kurt taktı.

 

 

AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olan Elmacık Köyü Muhtarı Mehmet Çakır, 15 gün önce PKK’lılar tarafından kaçırıldı. Muhtar Çakır, 7 gün önce de serbest bırakıldı. PKK’lıların serbest bıraktığı Muhtar Çakır, AK Parti’den isitfa ederek bugün BDP’ye katıldı. BDP İl Başkanlığı binasına gelen Muhtar Çakır, AK Parti’ye verdiği istifa dilekçesini basın mensuplarına gösterdi. AK Parti üyeliğinin de kendi rızası dışında yapıldığını ileri sürdü. Muhtar Çakır,”2012 yılında yapılan il kongresinde imzam alınmadan benim üyelik kaydım yapılmıştır. AKP’nin son zamanlarda Kürtlere yönelik ayrımcı ve düşmanca siyaseti sebebiyle rızam dışımda da olsa AKP yapılan üyelik kaydımın silinmesi için gerekli yerlere mürcaatımı yaptım. Ben bundan sonra Kürt halkı ve diğerTürkiye halkları için mücadele veren BDP’de siyasete devam edeceğim” dedi.

 

 

Muhtar Çakır’a BDP rozetini takan BDP Hakkari İl Başkan Yardımcısı Rahmi Kurt ise Kürtçeyaptığı konuşmasında partilerine katılan Muhtar Çakır’a dolayı teşekkür etti. Kurt, “Partimiz BDP’nin kapısı herkese açıktır” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.