Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Akdağ’a coşkulu karşılama

21.02.2013 Per, 13:20

Akdağ’a coşkulu karşılama

Reklam

E.MEHMET YILMAZ-ERSİN ÖZTÜRK
ERZURUM (İHA) –

 

Sağlık Bakanlığı görevini Mehmet Müezzinoğlu’na devrettikten sonra milletvekili olarak ilk kez memleketi Erzurum’a gelen AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, havalimanında binlerce Erzurumlu tarafından karşılandı.

 
58, 59, 60 ve 61. hükümetlerde 11 yıl art arda Sağlık Bakanlığı görevinde bulunarak kabinede en uzun süre görev yapan bakanlardan birisi olan AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, bakanlık görevini devir etmesinin ardından milletvekili olarak ilk kez bugün Erzurum’a geldi. Erzurum Havalimanı’nda Akdağ’a görkemli bir karşılama merasimi düzenlendi. Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk’ün yanı sıra şehrin protokolü ve çok sayıda vatandaş havalimanında hazır bulundu. Uzunca kuyruğun oluştuğu karşılama töreninde iki küçük çocuk ilk olarak Akdağ’a çiçek takdim etti.
Daha sonra kuyruktaki vatandaşların tek tek elini sıkan Akdağ, kuyruğun uzunluğunu görünce, “Bu böyle bitmez. Hepinizi selamlıyorum” diyerek havalimanından çıkmaya çalıştı.
Akdağ’a hemşehrileri tarafından gösterilen yoğun ilgi zaman zaman izdihama dönüştü. Akdağ, havalimanında ayrılırken ilk kez kırmızı plakalı araç yerine sivil plakalı bir otomobile binerek trafik polisi eskortu eşliğinde AK Parti il binasına geçti.

 
Akdağ, 4-5 günlük için Erzurum’a geldiğini ve bu süre zarfında ilçe ziyaretlerinde bulunacağını belirtti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.