Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Akibeti ölüm oldu

21.10.2012 Paz, 11:18

Reklam

Erzincan Kemah arası Acemoğlu köprüsü mevkii yakınlarında geçen hafta akşam saatlerinde çıkan çatışmada öldürülen 3 teröristten “Cesur” kod adlı Kaddafi Gülçimen, Erzurum’un Karaçoban ilçesinde defnedildi.
14 Ekim günü Erzincan Kemah karayolunda devriye görevi yapan güvenlik kuvvetleri bir gurup PKK’lı terörist ile sıcak temas yaşandı. Dur ihtarına silahla karşılık veren teröristlere anında karşılık veren güvenlik kuvvetleri arasında çatışma çıktı. Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat Timleri tarafından çatışma sonrası PKK terör örgütünün üst düzey sorumluları oldukları tespit edilen “Cesur” kod adlı Kaddafi Gülçimen, “Medeni” kod adlı Murat Dursun ve “Benitan” kod adlı Ayşe İnatcı ölü olarak ele geçirildi.
Ölü olarak ele geçirilen teröristlerin üzerinden 3 adet Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, bunlara ait çok sayıda mermi, 6 adet el bombası, 1kilogram C4 patlayıcı ve yaşam malzemesi ele geçirildi.Etkisiz hale getirilen teröristlerin özellikle son iki ayda Erzincan Kemah arasında birçok eyleme imza atan gurup oldukları belirtildi.
Malatya Adli Tıp Kurumu’nda otopsisi yapılan teröristlerden Kaddafi Gülçimen’in cenazesi dün Erzurum’un Karaçoban ilçesine getirilerek ilçe mezarlığına defnedildi.
BDP Erzurum İl Başkanı Rıza Güler ve az sayıda partilinin katıldığı cenaze sırasında polis olumsuz bir olay yaşanmaması için geniş güvenlik tedbiri aldı.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

ali özkan

sonun da sende hakettiğin gibi geberdin gittin

21.10.2012, 11:49