Anasayfa > Slayt Haber, Türkiye > Akıllara durgunluk veren kaza

08.11.2012 Per, 5:34

Reklam

İzmir’de Kürşat Özkaya arkadaşı Hacer Sezgin’le araçta tartışmaya başladı. Sezgin hareket halindeki araçtan atladı. Özkaya aracı durdurup arkadaşına yardım etmek için indi. El frenini çekmediği araç geri geri gelerek ikisini de ezdi.

 

İzmir’in Gaziemir İlçesi’nde, tartıştığı arkadaşı Kürşat Özkaya’nın kullandığı hareket halindeki otomobilden atlayan 26 yaşındaki Hacer Sezgin, akıllara durgunluk veren kazada yaşamını yitirdi. Yol kenarında aracını durdurup arkadaşının yanına koşan Kürşat Özkaya’nın el frenini çekmediği otomobil, geriye doğru hareket edip, genç kadını ve Özkaya’yı altına aldı. Hacer Sezgin yaşamını yitirirken, kurtulan Kürşat Özkaya gözaltına alındı.

 

Çevredeki bir güvenlik kamerası tarafından da kaydedilen akıl almaz kaza bugün saat 03.30 sıralarında, İZBAN tren istasyonu Sarnıç durağı karşısında 692 Sokak üzerinde meydana geldi. Hacer Sezgin ve kafeterya işleten arkadaşı 32 yaşındaki Kürşat Özkaya, otomobille gezmeye çıktı. Alkol alan iki arkadaş bilinmeyen bir nedenle tartışmaya başladı. Otomobili kullanan Özkaya’ya sinirlenen Sezgin, bir anda aracın kapısını açıp kendisini attı. Bu sırada hareket halindeki otomobilin kapısı kapandı. Bir tutam saçı kapıya sıkışıp kopan genç kadın asfalt zeminde yerde kaldı. Otomobili 35 metre ileride durduran Kürşat Özkaya, iddiaya göre otomatik vitesli otomobili park modunda bırakmak isterken yanlışlıkla geri viteste bıraktı ve el frenini de çekmeden indi.

 

Nefessiz kaldı
Kürşat Özkaya arkadaşının yanına koşarken, bu sırada geriye doğru hareket eden otomobil Hacer Sezgin ile Kürşat Özkaya’yı altına aldı. İki arkadaş yaklaşık 5 metre aracın altında sürüklendi. Önce arka tekerleğin üzerinden geçtiği Hacer Sezgin, ön tekerleğin sırtının üzerinde durması sonucu nefessiz kaldı. Sürünerek aracın altından çıkan Kürşat Özkaya otomobilin direksiyonuna geçerek hareket ettirmeye çalışırken stop ettirdi. Sırtının üzerindeki tekerlek altında çırpınan Hacer Sezgin bir süre sona hareketsiz kaldı.
Bölgede devriye gezen polis ekipleri kazayı görüp durdu. Otomobilin altındaki kadını gören ekipler, olay yerine sağlık görevlilerini çağırdı. Sürücü Kürşat Özkaya da polis tarafından gözaltına alındı. Hacer Sezgin’in kaza yerinde yaşamını yitirdiği belirlendi. Sürücüden kaza ile ilgili bilgi alan ekipler, Sezgin’in atladığı aracın altında kaldığı bilgisi üzerine şaşkınlıklarını gizleyemedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.