Anasayfa > Araştırma-İnceleme, Bilim Teknoloji > Akıllı telefonda büyük yenilik

03.01.2019 Per, 14:11

Akıllı telefonda büyük yenilik

Reklam

Casper, yapay zekâ teknolojili, alternatif renk seçenekleri olan ve geniş ekranlı yeni akıllı telefonu VIA G3’ü kullanıcıyla buluşturdu.

Casper’ın, yapay zekâ ve tasarım özellikleriyle benzerlerinden ayrışan yeni akıllı telefonu VIA G3 piyasaya çıktı. Ekran boyutundan alternatif renk seçeneklerine, 2 katmanlı Incell teknolojisine sahip ekranından çentik boyuna kadar güncel akıllı telefon trendleriyle uyumlu yeni model, fiyat performans oranındaki iddiasıyla da kullanıcının yeni favorisi olmaya aday.

Yeni modelin özellikleri şöyle:

Geniş ekran deneyimi: Extreme Vision

Geniş ekranı ile kullanıcıların görsel ve video deneyimini bir adım ileriye taşıyan VIA G3, yüzde 81.2 ekran gövde, 6.22’’ geniş ekran boyutuna sahip. Çarpıcı ekran tasarımı sayesinde oyun oynarken, sosyal medyada gezinirken ve video izlerken daha fazla ayrıntının görünür olmasını sağlıyor. Bununla birlikte geniş ekranı, elde tutuş ergonomisiyle fark oluşturuyor. VIA G3, diğer VIA modellerine göre daha küçük olan çentik kullanımı sayesinde ekranda daha fazla bildirime de yer açıyor.

Kendi fiyat bandındaki tek 6.22’’ ekrana sahip akıllı telefon, kaliteli ekran teknolojisi Incell deneyimi sunuyor. Daha az katman sayesinde ekranın daha canlı ve daha net olmasını sağlıyor.

Güçlü işlemci ile yoğun performans

VIA G3’te bulunan Helio P22 işlemci, yapay zekâyı yeni bir seviyeye taşıyor. VIA G3’ün sahip olduğu 2.0 Ghz yüksek frekans hızı ve 8 çekirdeği sayesinde yüksek performans gerektiren çoklu işlemler hızla yapılabiliyor. Bununla birlikte işlemcide bulunan 12 nanometre diğer modellere göre daha fazla batarya optimizasyonu sağlayarak yoğun kullanımda bile performans sağlıyor.

Alternatif renk seçenekleri

Markanın ilk gradyan renkli tasarıma sahip yeni akıllı telefonu gece mavisi ve deniz yeşili olmak üzere iki alternatif renk seçeneği ile piyasaya çıktı. Mavi, yeşil ve siyahı aynı şık tasarımda buluşturan telefon, orijinal ve pürüzsüz arka kapak dokusuna sahip.

Yapay zekâ ile tasarlanmış kameralar

Telefonda bulunan yapay zekâlı kameralar; geliştirilmiş derinlik, gerçek fotoğrafçılık reflektörü ve sahne ışığı efektini kullanarak fotoğraf kalitesinde belirgin bir fark oluşturuyor. 13MP arka ve 8MP yapay zekâlı ön kameranın verdiği portre ışık modları, derinlik ve ışıkta sınırsız seçenek sağlıyor. Aynı zamanda artırılmış gerçeklik çıkartmaları görüntülü arama sırasında, ekranda paylaşılabiliyor ve eğlenceli anları sevdiklerinizle paylaşmanıza olanak tanıyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.