Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Allah siyasetimizi kabul ede!

18.07.2013 Per, 2:35

Allah siyasetimizi kabul ede!

Reklam

Erzurum Gazeteciler Cemiyeti yönetimi olarak bu akşam iftarda toplandığımız Köşk’te, güya bu bayram çıkartacağımız ‘Bayram Gazetesi’ni konuşacaktık. Kim, nerden ortaya bir siyaset lafı attıysa, bir saat boyunca Bayram Gazetesi’nden çok, siyaset konuştuk durduk! Ne yapacağımız özel haberler ne de röportajlar konuşuldu, varsa yoksa partilerimiz kimi aday eder, kimi aday etmez, onları konuştuk durduk. Galiba biraz da yönetim kurulu üyesi olarak aramızda bir siyasi, İbrahim Aydemir var diye, siyasetle başladık siyasetle bitirdik! Hoş az konuşan da Aydemir oluyor ama siyaset konuşan arkadaşlarım da görüşlerini ortaya koyarken, aynı Aydemir’e de dönüp, ‘Sen ne düşünüyorsun?’ diye sormadan edemiyor! Hele de aramıza ilerleyen dakikalarda aniden ortaya çıkan Erzurum siyasetinin renkli isimlerinden İlker Kobaza (pardon) Özkara da katılınca, ‘kaldırdık siyaset, indirdik siyaset’ oldu! Özetle, biz Köşk’de iftar açtık ama Allah siyasetimizi kabul ede.

 

 

 

***

Ben az çok tahmin ediyorum, şimdi diyeceksiniz ki, hele yediğinizi içtiğinizi bırakın da, ya ne konuştunuz? Vallahi sizin dün veya bugün konuştuklarınızı konuştuk! Zaten siz ne biliyorsanız biz de o kadar biliyoruz! Cemiyet Başkanımız Kadir Sabuncuoğlu’nun başkanlığındaki Selahattin Şener, Öztürk Akkök, Reşat Çakır, Metin Barlak, Ela Karasu ve benim de yeraldığım yönetim kurulu toplantısında, partilerin Erzurum’da kimleri aday edeceklerini konuşurken, emin olun birimizin tahminine öbürümüz katılmadı. Birimiz ‘şu isim şu partiden aday gösterilir’ derken, öbürümüz illa ki başka bir isim ortaya attı ve onun aday edilebileceğini söyledi. Emin olun ki sonunda baktık olacak değil, işin içinden çıkamayacağız, ‘genel merkezler kimi aday gösterirse anlarız ki o aday’ dedik, mevzuya bir son verdik.

 

 

***

Ama ben sizin şimdi ciğerinizi biliyorum, içinizden ‘Yahu yine de hangi isimler konuşuldu?’ diye merak edenleriniz var. Durun ondan da bir-iki satır karalayayım da, hem siz rahatlayın hem ben bugünki dedikodu hakkımı kullanmış olayım. Son günlerde anlıyorum ki AKP’nin içinde Muzaffer Gülyurt ismi, bayağı bir cidi ciddi konuşuluyor. Başbakanın Erzurum ziyaretinde Mehmet Kırkıncı hocayı ziyareti, nedense Gülyurt’un hanesine habire ‘puan’ pompalıyor! Birileri, Başbakanın bu ziyaretini eski mebusumuzun adaylığına delalet sayıyor! Ve galiba bu sıralar ilçe gezilerini sıklaştıran ve gittiği ilçelerde artık vaadlerde de bulunan Büyükşehir Başkanı Ahmet Küçükler de, Murat Kılıç ve Recep Akdağ’dan ziyade, bu Muzaffer Gülyurt isiminden çok rahatsız! Ben sevgili başkanın bu rahatsızlığını bu sıralar daha çok duyuyorum ve bugünkü iftarda da bu rahatsızlık, diğer bazı arkadaşlarım tarafından dile getirildi!

 

 

 

***

Bu arada görüşmemizde anlıyorum ki iktidar partisinde adaylık için konuşulan isimler arasında sadece Küçükler, Gülyurt, Akdağ ve Kılıç yok! Ahmet Ağırman’ı, Mustafa Ilıcalı’yı, Bekir Korkmaz’ı, hatta Başbakanın asker arkadaşı Ahmer Er’i bile ismen dillendiren arkadaşım oldu! Ama onca tartışmamız arasında bir konuda anlaştık ki, ”Ezber bozan bir parti ile karşı karşıyayız. Bu partide son dakikaya kadar kimin aday gösterileceğini kimse bilmez. Son anda kesin aday gösterilecek bir aday sunulur ama bir telefon ile o isim değişir, yerine hiç de ismi geçmeyen biri yazılır”! Bak bir isim konusunda iki kişinin anlaşmadığı bu ortamda, hepimiz bu düşünce karşısında ‘El hak’ dedik, ve ittifak ettik!

 

 

 

***

Kuşkusuz kimse ilçe belediye başkanlıklarına kimlerin aday gösterileceği mevzusundan tek satır bile bahsetmemişken, Köşk sohbetimizde MHP de ağırlıklı bir şekilde yer aldı! Her biri de yıllarca siyaset yazmış, sivil toplum örgütlerinde görev almış, kısacası şehrin nabzını tutabilen saygın arkadaşlarımızdan birisi, ”MHP’nin kesin adayı Ömer Haluk Pirimoğlu” iddiasında bulunurken, hiç birimiz bu partinin adayı konusunda bir öngörüde bulunmadık! Doğrusu bulunamadık! Susmayı tercih ettik! Çükü biliyorduk ki birimiz İsmail Köse desek, diğerimiz Zekai Kaya ismini ortaya atabilirdi! Bir görüş sunmadık, zira, her ne kadar İl teşkilat,ı ‘Büyükşehir adayını kendilerinin belirleyeceği’ açıklaması yapmış olsa dahi, bu partide de hiç tahmin edilmeyen bir adayın Genel Merkezce aday gösterilebileceği kanaatinde birleştik, bunu da bir dipnot olarak sunayım, huzurarınızdan hürmetlerle ayrılayım..

 

 

 

NOT: Parasını verdik de iftarı öyle yaptığımızı söyleyeyim de öyle methedeyim dedim. ‘Heyro Baba’nın işletmeciliğini yaptığı Köşk’ü biz hep bugüne kadar çay içilebilen, hava alınabilen, nezih bir yer olarak bilirdik. Dünkü normal sunumu ile gördük ki, Köşk’te iftar da edilebiliyormuş ve çok da lezzete hakim menüsü varmış. Ayran çorbasına, böreğine ve tükürük kebabına bayıldık! Ha bir de sınırsız, her daim sıcak çayına. İlgililere duyururum.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

SOSYAL

Cemiyetinizi yesinler bende yarın Sosyal İletişim Kurumları Başkanlığını kuracam…:)))

18.07.2013, 17:21