Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Alparslan Türkeş Bulvarı Yeniden

27.08.2012 Pts, 1:55

Alparslan Türkeş Bulvarı Yeniden

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanında bulunan bulvarları bile birer sosyal yaşam alanına dönüştürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi (BEAH) ile Yıldızkent bağlantısını sağlayan Alparslan Türkeş Bulvarı’nı kamelya ve banklarla donatıyor.

 
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi (BEAH) ile Yıldızkent bağlantısını sağlayan Alparslan Türkeş Bulvarı’ndaki peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Işıklandırma sisteminden ağaçlandırmaya, yürüme yollarından çocuk oyun alanlarına ve dinlence noktalarına varıncaya kadar söz konusu bulvarda kapsamlı bir çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki caddeyi birbirinden çeşitli ağaç ve bitkilerle de süsledi.

 

 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum’daki ana arterlerde başlattıkları görsel değişimi Alparslan Türkeş Bulvarı ile sürdürdüklerini söyledi. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi (BEAH) ile Yıldızkent bağlantısını sağlayan Alparslan Türkeş Bulvarı’nın, bulunduğu bölgedeki trafik yükünün önemli bir bölümünü taşıdığına dikkati çeken Başkan Küçükler, aynı durumun nüfus yoğunluğu için de geçerli olduğunu kaydetti. Erzurum’un vitrini konumundaki ana arterleri daha önce hiç yapılmamış çevre düzenlemesi ve peyzaj uygulamalarıyla tanıştırdıklarının altını çizen Başkan Küçükler, “Alparslan Türkeş Bulvarımız, buradaki çalışmalar tamamlandıktan sonra adeta sosyal bir yaşam alanı niteliği kazanacak” dedi.

 

 
BAŞKAN KÜÇÜKLER: ALPARSLAN TÜRKEŞ BULVARI, SIRADAN BİR CADDE OLMAYACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Alparslan Türkeş Bulvarı’nda tamamlanmak üzere olan çevre düzenlemesi projesiyle ilgili olarak bilgiler de verdi. Küçükler, yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki bulvarda orta refüjler de dahil olmak üzere kapsamlı bir çalışma yürüttüklerini hatırlatarak, söz konusu caddedeki düzenlemelerin görsel açıdan olduğu kadar, kullanım alanları açısından da zengin olduğunu dile getirdi.
Küçükler, Alparslan Türkeş Bulvarı’na uygulanan proje kapsamında çocuk oyun alanlarından yürüme yollarına, dinlence noktalarından aydınlatma sistemlerine varıncaya kadar çeşitli donatılar eklendiğine vurgu yaparak, “Alparslan Türkeş Bulvarı, burada yürüttüğümüz çalışmalar tamamlandıktan sonra sadece bir cadde değil, aynı zamanda halkımızın vakit geçirebilecekleri, çocuklarımızın eğlenme imkanı bulabilecekleri bir dinlence alanı da olacak. Aydınlatma ve süs direkleriyle akşam saatlerinde ışıl ışıl bir görüntüye kavuşan bulvarımız, yürüme ve bisiklet yollarıyla da, zengin kullanım olanaklarına kavuşturulmuş olunacak. Yürüttüğümüz çalışmalar çerçevesinde bulvarımıza onlarca kamelyanın yanı sıra çeşitli tür ve nitelikte banklar kuruyoruz. Apartman girişlerine varıncaya kadar asfaltlama çalışması yapılan bulvarımız, aynı zamanda Erzurum’da güzel bir örneği de teşkil edecek” diye konuştu.

 

 
Erzurum’daki ana arterlerde bugüne kadar hiç uygulanmamış projeleri hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Küçükler, “Büyükşehir Belediyesi olarak, sorumluluk bölgemizde bulunan yaşam ve kullanım alanlarına yönelik olarak seferberlik ilan etmiş durumdayız. Yaptığımız planlama çerçevesinde Erzurum’un dört bir yanında farkımızı ortaya koymaya ve Erzurum halkını layık olduğu belediyecilik hizmetleriyle tanıştırmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.