Anasayfa > Eğitim > Anadolu Gençlik’ten Siyer-i Nebi Yarışması

23.11.2015 Pts, 17:49

Anadolu Gençlik’ten Siyer-i Nebi Yarışması

Reklam

Anadolu Gençlik Derneği tarafından Türkiye geneli ’Siyer-i Nebi Yarışması’ düzenleniyor.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek yarışmaya liseli gençlerinin ilgisinin büyük olması bekleniyor. Lise çağındaki öğrencilerin kendi değerlerini öğrenmesi noktasında gerçekleştirilecek yarışma, İbrahim Cücük tarafından yazılan ‘Ayet ve Hadislerle Peygamberimiz’ isimli Hz. Muhammed’in (SAV) hayatını anlatan kitaptan yapılacak.

TÜM LİSELİ GENÇLER KATILABİLİR

Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Temsilcisi Mehmet Gayretli, liseli gençleri yarışmaya katılmaya davet ederek şöyle konuştu:

“Siyer-i Nebi Yarışması’nda kaybeden olmayacaktır. Gençlerin yarışmada temel metin olan gaye İnsan Hazreti Muhammed (SAV) kitabını okumaları bile çok önemli bir kazanımdır. Efendimiz (SAV)’in hayatından küçücük kesitlerin öğrenilmesi, bir sözünün hafızalarda kalması belki bir gencin geleceğini şekillendirecektir. Bir gencin ’insanların en hayırlısının insanlar için faydalı olan kişi olduğuna’ inanması herkesin kazanmasına yol açacaktır.’’

BAŞVURULAR 1 ARALIK’A KADAR

Başvuruların başladığını ve 1 Aralık’ta sona ereceğini anlatan Gayretli, “Yarışmaya katılacak öğrencilerimiz AGD Manavgat temsilciliğimize gelerek başvurabilirler. Buradan hem kayıtlarını yaptırıp hem de ‘Ayet ve Hadislerle Peygamberimiz’ adlı kitabını temin edebilirler. Kitap temininden sonra da yapmaları gereken elbette okumak. Yarışma sorularımızın tamamı o kitaptan olacak. Siyer-i Nebi yarışmamızın şartları ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenler www.efendimizinizinde.com adresinde bilgilere ulaşabilir. Siyer-i Nebi Yarışması’nın sınav günü ise tüm Türkiye için 19 Aralık Cumartesi sınav saati ise 11.00’dir” dedi.

DERECEYE GİRENLERE ÇEŞİTLİ ÖDÜLLER

Sınav sonucu dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verileceğini ifade eden Gayretli, “Türkiye birincisine 10 tam altın, ikinciye 7 tam altın, üçüncüye 5 tam altın, dördüncüye 4 tam altın ve beşinciye 3 tam altın verilecektir. Yine Antalya birincimize 2 bin TL, ikinciye bin TL ve üçüncüye 500 TL ödül verilecektir. Yine Manavgat ilçemizde birinci olana telefon, ikinciye tablet ve üçüncüye mp4 hediye edilecektir. Tüm liseli gençlerimizi sınava katılmaya davet ediyoruz“ diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.