Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Anadolu Selçuklu Ocakları’ndan Suriye’deki Türkmenlere Yapılan Saldırıya Tepki

21.11.2015 Cts, 16:49

Anadolu Selçuklu Ocakları’ndan Suriye’deki Türkmenlere Yapılan Saldırıya Tepki

Reklam

Anadolu Selçuklu Ocakları Genel Başkanı Ayetullah Geçen, “Anadolu Selçuklu Ocakları olarak gerek Malatya’mız gerekse de bölgemiz ve ülkemizin Suriye’deki Türkmen kardeşlerimize sahip çıkması gerekmektedir” dedi.

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda açıklama yapan Geçen, Suriye’deki Türkmenlere yönelik saldırılara tepki gösterdi. Geçen, “Suriye’deki Türkmen kardeşlerimizin büyük ateş altında olması, 50 bine yakın Türkmen kardeşimizin katliamla karşı karşıya gelmesi, adeta bir soykırıma uğrama aşamasına gelmesi kabullenilecek bir mevzu değildir. Suriye’deki Türkmen kardeşlerimiz Ümmet-i Muhammed’in bireyleridir. Bizlerin kardeşleridir. Maalesef bütün dünya bu katliam karşısında sesiz kalmaktadır” diye konuştu. Herkesin Suriye’deki Türkmenlere sahip çıkması gerektiğini ifade eden Geçen, “İslam coğrafyasındaki gerek Arap ülkeleri olsun gerek İslam dünyasının devletleri olsun sürekli Gazze’den, Filistin’den, Mısır’dan, Suriye’den bahsetmektedir. Fakat soydaşlarımızdan olan Doğu Türkistan’a gelince herhangi bir tepki ortaya çıkmamaktadır. Suriye’deki Türkmenler gündeme gelince herhangi bir tepki verilmemektedir. Biz, Anadolu Selçuklu Ocakları olarak haksızlığın karşısında susmayacağımızı ifade etmek açısında çalışmalarımıza başladık. Suriye’deki Türkmen kardeşlerimiz Esad güçleri, Rus güçleri tarafından ve İngiltere’nin, Amerika’nın, İsrail’in, Avrupa Birliği’nin (AB) üretmiş olduğu IŞİD’in ablukası altına alınmıştır. Oradaki Türkmen kardeşlerimiz büyük bir baskı, zulüm, işkenceye malum kalmıştır. Bu sebeple gerek Anadolu Selçuklu Ocakları olarak gerek Malatya’mız gerekse de bölgemiz ve ülkemizin Suriye’deki Türkmen kardeşlerimize sahip çıkması gerekmektedir” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.