Anasayfa > Araştırma-İnceleme, Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Andy-Ar’ın başkanlar araştırması

07.03.2013 Per, 11:05

Andy-Ar’ın başkanlar araştırması

Reklam

 Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Şirketi, 6 yıldır 6 aylık periyotlar halinde gerçekleştirmekte olduğu “Yerel Yönetimler Performans Araştırması” ŞUBAT 2013 raporunu yayınladı.

16 büyükşehir ve ilçeleri, ayrıca 15 il belediyesi olmak üzere toplam 31 ilde başkanların çalışma performansı değerlendirildi.

16 BÜYÜKŞEHİR BAŞARI SIRALAMASI

16 büyükşehir sıralamasının tepesinde Kayseri Büyükşehir belediye başkanı Mehmet Özhaseki var. Özhaseki’nin hemen ardından ise Samsun Büyükşehir belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz geliyor. İzmir, İstanbul ve Ankara gibi metropolleri geride bırakarak 3. sıraya Gaziantep Belediye Başkanı Asım Güzelbey oturdu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş 6. sırada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek 9. sırada, İzmir Büyükşehir belediye başkanı Aziz Kocaoğlu ise 10. sırada. İlk 10’da Aziz Kocaoğlu dışında bir CHP’li daha var.

Eskişehir Büyükşehir belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen 7. sırada. Sıralamada ilk 10’a giren tek BDP’li belediye Başkanı ise Osman Baydemir.. Baydemir 8. sırada yer alıyor.

 

 

İşte 16 büyükşehirde en başarılı belediye başkanları sıralaması

EN BAŞARILI İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI

Türkiye geneli en başarılı ilçe belediye başkanları sıralamasında ise Mustafa Sarıgül 68.9 oranla 1. sırada. Şişli’yi Esenler Belediyesi takip ediyor. M.Tevfik Göksü 61.7’yle 2. sırada. 3 sırada ise Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara 61.5 oranla Göksu’yu takip ediyor.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

UFUK

Bu anket nasıl yapıldı bilmem ama YILMAZ BÜYÜKERŞEN KESİNLİKLE SÜPER BİR ADAM ZATEN ESKİŞEHİR DİĞER ŞEHİRLERLE KARŞILAŞTIRILMAMALI BİR ÇOK YERİ GEZDİM AMA BURAYI TEK GEÇERİM.

07.03.2013, 14:53