Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Antalya valisi Erzurum’a

06.05.2013 Pts, 14:36

Antalya valisi Erzurum’a

Reklam

Hükümetin onaylanması için Çankaya Köşkü’ne gönderdiği valiler kararnamesinde sadece İzmir ve Diyarbakır valilerinin değil, Antalya- Erzurum valilerinin de yer değiştirileceği bildirildi.

 

Siyasi kaynaklara göre, İzmir Valisi Cahit Kıraç’ın Diyarbakır’a, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak’ın İzmir’e, Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk’ün Antalya’ya, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak’ın da Erzurum’a atanacağı ifade ediliyor.

2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları öncesinde Niğde’den Erzurum’a atanan Vali Sebahattin Öztürk, atamadan haberi olmadığını belirterek “Bizim için ülkenin her yeri birdir” dedi.

 

Ahmet Altıparmak Kimdir?

 

1965  Kırşehir’de doğdu.  İlk, Orta ve Lise öğrenimini Kırşehir’de tamamladı. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1987 yılında Bursa Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başlamıştır. Sırasıyla Seydişehir, Derebucak ve Cihanbeyli kaymakam vekillikleri, Bozkurt, Baklan, Arguvan ve Suruç kaymakamlıkları, İller İdaresi Genel Müdürlüğü’ne Şube Müdürlüğü, aynı Genel Müdürlükte Daire başkanlığı, Birleşmiş Milletler (UNICEF) de Danışmanlık, Bakanlık Özel Kalem Müdürlüğü, İller İdaresi Genel Müdürlüğü yaptı. 21 Nisan 2008 tarih ve 2008/13529 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla Muğla Valiliği atanmıştır. 13 Mayıs 2010 tarihli kararname ile Antalya Valisi olmuştur.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi Anabilim Dalında, Yüksek Lisansını, aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Doktorasını tamamlamıştır.
Türk Sendikacılığı’nda Güven Bunalımı isimli bir telif eserinin ve editörlüğünü üstlendiği bir kitabının yanında, değişik dergi (Türk İdare Dergisi, Liberal Düşünce Dergisi, Türkiye Günlüğü, Yerel Yönetim ve Denetim Dergisi) ve gazetelerde yayınlanmış ilmi ve güncel makaleleri de vardır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.