Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Antalya’da Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

24.11.2015 Sal, 15:02

Antalya’da Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

Reklam

Antalya’da 24 Kasım Öğretmenler Günü, Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Antalya Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde (EBKM) düzenlenen programa Antalya Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, Vali Vekili İbrahim Çay, Albay Celal Gültekin, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, ilçe kaymakamları, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Nuri Gülay, eğitim seferberliğinin öncülerinin öğretmenler olduğu söyledi. Bir insan yetiştirme sanatı olarak öğretmenlik mesleğinin her zaman saygınlığını koruduğunun altını çizen Gülay, “ Öğretmenlik mesleğinin temsilcileri olarak atamızdan aldığımız emaneti en iyi şekilde korumak ve teslim edeceğimiz genç nesilleri milli manevi ahlaki tarihi ve kültürel değerlerimize bağlı yetiştirmek en asli görevlerimizdendir. Dünya ile nefes alabilen, okuyan, araştıran ve sorgulayan ve başkalarının haklarına saygı gösteren genç bireylerin topluma kazandırılmasında en değerli pay sahibi siz değerli öğretmenlersiniz. Genç Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sadece 21’inci asra değil asırlara damga vuracak güce ulaşması ancak öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olabilir” diye konuştu.

Programda, 24 Kasım 2013 tarihinden sonra emekli olan öğretmenleri temsilen bir grup öğretmene Vali Vekili İbrahim Çay tarafından “Hizmet Şeref Belgesi” verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından resim, şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere ödülleri Vali Vekili İbrahim Çay ve Kepez İlçe Başkanı Hakan Tütüncü tarafından verildi. Programda bir de kısa film gösterimi sunuldu. “Tut Elimden” temalı kısa film salonda bulunanları duygulandırdı. Programın devamında yeni atanan öğretmenler yemin etti. Çeşitli okullarda öğrenim gören öğrenciler tarafından oynanan tiyatro oyunları büyük ilgi ile izlendi.

Program sonunda çeşitli okullarda görevli öğretmenler tarafından müzik korosu oluşturuldu. Öğretmenler Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesine özgü türküleri söylediler. Program, Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, Vali Vekili İbrahim Çay, Albay Celal Gültekin ve Kepez İlçe Başkanı Hakan Tütüncü’nün öğrenciler tarafından hazırlanan resim, şiir ve kompozisyon sergisini ziyaretleri ile son buldu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.