Anasayfa > Ekonomi, Slayt Haber, Türkiye > Arınç’tan askerlik müjdesi!

14.04.2013 Paz, 21:34

Reklam

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Dövizli Askerlik bedellerinin yüksek olduğu ve indirilmesi yönündeki talepleri haklı bulduklarını belirterek bu konuda bir düzenleme yapabileceklerini söyledi.

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın himayesinde, Fransa’nın başkenti Paris’te 3. Avrupa Medya Buluşmaları gerçekleşti. Arınç, burada yaptığı konuşmasında Dövizli Askerlik bedellerinin yükseklik olduğu ve indirilmesi yönündeki talepleri haklı bulduklarını söyleyip bir düzenleme yapabileceklerini ifade etti.

 

 

Arınç,  sözlerine şöyle devam etti:

‘TALEPLERİ HAKLI GÖRDÜK’

“Bedelli, dövizli askerlikle ilgili yaptığımız düzenleme ile gençlerimiz eskiden Burdur’a gelip 21 gün askerlik yapmış gibi oluyorlardı. Belli bir bedel alıp siz asker oldunuz diyorduk. O bedel 10 bin euroya yükseldi. 10 bin euro da gençlerimiz için büyük bir yük haline geldi. Bu parayı kabul etmeyip Alman vatandaşlığına geçmek isteyen bu parayı kabul etmeyen bir kitle var denildi. 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe girenler var. Bakanlar Kurulu’nda gündeme getirdim. Geriye dönük, ileriye dönük nasıl yaparız? Bu gelen talepleri haklı buldu arkadaşlarımız. Biz zannediyorduk, düşünüyorduk ki bu bedel ödenebilir. Bu kadar harç yüksek değildir. Vatandaşlarımız böyle olmadığını bize söylediler. Geçmişte de söylenmiş ama kulak asmamışsınız . Bunu bir şekilde düzeltelim denildi. Ya yeni yılbaşından itibaren ya bir ara çözüm bulunmak suretiyle.”

 

 

Arınç konuşmasında ayrıca, “Basın olarak dile getirdiğiniz konular bizim önümüzü açabilir. Bizim önümüzü açın. Basın gören göz , konuşan dil,duyan kulak sizsiniz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.