Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Asfalt Okul Bahçesinde

01.10.2012 Pts, 17:54

Reklam

Daha önce caddelere asfalt bulamayan belediyeler,  şimdi okul bahçelerine asfalt dökmeye başladı .

 

Palandöken Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, cadde ve sokakların yanı sıra okulların, camilerin bahçelerini asfaltlıyor ve çevre düzenlemesi yapıyor.
Okul ve Cami Bahçelerin de yapılan çalışmaları değerlendiren Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Eğitim camiasının içerisinden gelen biri olarak okullarımızın sorunlarını çok iyi biliyorum. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın daha iyi sağlıklı, temiz şartlarda eğitim yapabilmeleri için belediyemizin imkânları dâhilinde okul bahçelerimizin çevre düzeni ve asfalt yapılması konusunda bütün desteği sağlayacağız. Bahçesi müsait olup asfalta ihtiyacı olan birçok okulumuzun bahçesi asfaltlandı. Önceliğe ve sıraya göre yaptığımız program dâhilinde ilçemizin sınırları içerisin de bulunan tüm okullarımızın bahçelerin de çevre düzenlenmesi ve asfaltlama çalışmalarımız olacak. Okullardan gelen bu şekildeki taleplerin değerlendirilerek gerekli işlemlerde yapılacak. 23 Nisan da bir günlükte olsa bizlerin yerine koltuklarımız da oturan çocuklarımız bizler den masum ve olması gereken küçük de olsa bir takım istekleri oldu. Bu isteklerinin başın da okul bahçeleri vardı. Bugün bu çocuklarımızın isteklerini yerine getirmenin huzuru içerisindeyim. Palandöken İlçemiz de 2012 yılı içerisin de Rıfkı Salim Burçak, Turgut Özal, Kâzımkarabekir Meslek Lisesi, Zübeyde Hanım Ana Okulun asfaltlanması ve çevre düzenlemesi tamamlandı. Ayrıca İslamiyet’in ilk emri olan Oku’lun ardından ikinci emri temizliktir. Bunun bilincinde Camilerimizin yılda iki defa temizliğini yanı sıra Cami bahçelerimizin asfaltlanması ve çevre düzenlemesi yaparak temiz, sağlıklı ortamlar oluşturuyoruz. Bu vesileyle ilçemiz de 2012 yılının yaz sezonun da Selimiye, Osman Gazi, Selim Efendi, Sayime Hatun, Suat Aslan Cami ve Kur-an Kursunun bahçelerini asfaltlanması tamamlandı. Programlarımız dahilin de ilçemiz de faaliyet gösteren tüm okul ve camilerimiz de bu tür çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.
PALANDÖKEN BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR
Palandöken Belediyesi’nin asfaltlama çalışması mahalle sakinlerini mutlu etti. Çalışma en çok öğrencileri, öğretmenleri ve cami sakinlerin sevindirdi. Okul bahçelerinin bozuk olması nedeniyle alandan faydalanamadıklarını, spor yapamadıklarını belirten öğrenciler, asfaltın dökülmesi ile birlikte futbol oynayarak özlem giderdi. Okul yetkilileri, veliler ve cami sakinleri Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’a ve yetkililerine asfaltlama çalışması nedeniyle teşekkür ettiler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.