Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Aşkale MHP’den konferans

24.02.2013 Paz, 18:02

Aşkale MHP’den konferans

Reklam

BERAT GÜRLER
ERZURUM (İHA) –

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aşkale İlçe Teşkilatı tarafından Hakl Eğitim Merkezi Salonu’nda büyük bir katılımla Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili ve Anayasa Komisyon Üyesi Oktay Öztürk’ün konuşmacı olarak katıldığı “Eyalete Hayır, Büyükşehir’e Evet” adlı konferans düzenlendi.

 

Konferansta açılış konuşması yapan MHP Aşkale İlçe Başkanı Kadir Kılıç, “Aşkale Belediyesi’nin iktidar partisinden hiçbir şekilde faydalanamadığı gözle görülür. Hiçbir yatırım yapılmadığı, yapılanların ise göz boyamadan ibaret olduğunu ortada” dedi.
Konferansa konuşmacı olarak katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk’de, “Adalet ve Kalkınma Partisi Yeni Anayasa sloganı ile çıktığı Anayasa’da değişiklik çalışmalarında insanların akıllarını bulandırmaya uğraşmaktadır. Yeni Anayasa yeni kurulan devletler için yapılır. Bizler bu çalışmaya sürekli Anayasa’da köklü değişiklik demekteyiz. Bunların maksatları millet değil, masum insanlar değil, sadece bunlar üzerinden siyaset yapmaktır. Aslında bunların Yeni Anayasa diye adlandırdıkları çalışmaları hazır fakat görün ki halka, muhalefete danışıyoruz diye birçok gereksiz uğraşlar vermektedirler. Dertleri devaları askerin yaptığı anayasa değil, kendi istekleri ile oluşturdukları bir anayasa oluşturmaktır. Milliyetçi Hareket Partisi’nde otorite tanımayan hiçbir düşünce,fikir kabul edilemez. Adalet ve Kalkınma Partisi Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)’un direktifleri ile hareket ettiğini Türkiye’yi eyaletlere ayırma çalışmalarında da bir kez daha göstermiştir. Köylü vatandaşlarım bilmelidir ki; Büyükşehir kanunu çıktığı vakit hayvancılık dahi yapamayacak hale geleceklerdir. Çünkü zengin çiftlik sahiplerini desteklemek amaçlarıdır. Türkiye’yi eyaletlere ayırıp,böl-parçala-yut taktiğini hakim kılacaklardır. Aşkale Belediyesi 10 km yakınındaki köyüne hizmet götüremiyorsa 100 km uzaktaki köye nasıl hizmet götürecektir. Bunlar milletin beynini, hafızasını karıştırıp; halk nasıl olur ne olur diye düşünürken tereyağından kıl çekmek gibi sıyrılıp çıkacaklardır. Çünkü bunlar her zaman aynı taktiği uygulamaktadırlar.” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.