Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler > Aşkale’de kurtuluş coşkusu

04.03.2013 Pts, 11:00

Aşkale’de kurtuluş coşkusu

Reklam

BERAT GÜRLER
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum’un Aşkale ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü nedeniyle Aşkale Belediyesi tarafından Aşkale Kapalı Spor Salonu’nda kurtuluş konseri düzenlendi.

 
Konsere sanatçı Özcan Türe ve birçok mahalli sanatçı katıldı. Program Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Aşkale Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nün folklor ekipleri konserde büyük beğeni topladı. Sanatçı Özcan Türe’nin isminin anons edilmesiyle salonda büyük bir alkış ve çığlık sesleri duyuldu. Sanatçı Türe birbirinden güzel seslendirdiği Türk Halk Müziği türküleri ile salondakileri büyüledi. İHA Aşkale Muhabirine açıklamalarda bulunan Sanatçı Türe; “Bir Aşkaleli olarak hemşerilerimle birlikte olmak şahsımı çok gururlandırdı. Aşkale’yi çok seviyorum ve seslendirdiğim birçok türkülerimde de Aşkale’ye yer vermekten büyük bir gurur duyuyorum.” dedi.

 
Programa ev sahipliği yapan Aşkale Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yaptırmış,”İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümünü kutlamanın büyük mutluluğu içerisindeyiz. Bu tür konserler ilçe halkımıza da ayrıca motivasyon ve moral katmaktadır. İlçemize İstanbul’dan ve Türkiye’nin birçok yerinden gelerek kurtuluş sevincimize ortak olan dernekler, federasyonlar ve hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.”dedi.

 
Program sonrasında hava-i fişek gösterisi ile ilçe halkı heyecanlı dakikalar yaşadı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.