Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Aşkın bedelini ağır ödedi

03.08.2012 Cum, 4:55

Reklam

Sevdiği gencin gözlerinin önünde dövülmesine dayanamayınca su kanalına atladı

 

Adana’da 18 yaşındaki Dilan Biçen, sevdiği gencin, ağabeyi ve amca çocukları tarafından gözlerinin önünde dövülmesine dayanamayınca su kanalına atlayıp gece karanlığında kayboldu, cesedi dün bulundu.

Adana’daki olay Yüreğir ilçesi Koza Mahallesi’nde önceki gece meydana geldi. Açık lisede okuyan Dilan Biçen, bir düğünde tanıştığı 21 yaşındaki Yalçın Uğurlu ile arkadaşlık yapmaya başladı. Arkadaşlıkları aşka dönüşen ikilinin gizli gizli buluştuğunu ve cep telefonuyla mesajlaştığını öğrenen anne Maşallah Biçen, kızını bu ilişkiyi bitirmeye zorladı. Ancak Dilan Biçen, sevdiği gençle görüşmeyi sürdürdü. Anne Biçen, kızının durumunu 19 yaşındaki oğlu Recep’e anlatıp, “Siz konuşun, bu ilişkiyi bitirsin” dedi. Ağabey Recep Biçen, amca çocukları 24 yaşındaki Mehmet Şerif Biçen ve 19 yaşındaki Hasan Biçen’le birlikte çevrede yapılan düğünlerin video görüntülerini izleyerek, kız kardeşinin kiminle arkadaşlık yaptığını ortaya çıkardı.

Önceki akşam ağabey Recep, Dilan’a “O genci çağır, gelsin, konuşacağız” diyerek sulama kenarında beklediklerini söyledi. Erkek arkadaşını çağıran Dilan, ağabeyi Recep, kız kardeşi 15 yaşındaki A. ve amca çocukları Mehmet Şerif ve Hasan ile birlikte sulama kanalınan kenarındaYalçın Uğurlu’yu dövmeye başladılar. İddiaya göre sevdiği gencin gözleri önünde dövülmesi üzerine öfkelenen Dilan Biçen, 4 metre derinliğindeki sulama kanalına atladı. Ağabeyi Recep ile amcaoğlu Hasan da Dilan’ın peşinden suya girdi. Akıntıya kapılan genç kız, karanlıkta sürüklenip kayboldu. Dövülen Yalçın Uğurlu ise fırsatını bulup, kaçmayı başardı. Bu sırada bir kişi 155’i arayıp, genç bir kızın tabancayla vurulup kanala atıldığını ihbar etti. Alarma geçen polis ekipleri, verilen adrese ulaştıklarında ağabey Recep ve amca oğlu Hasan’ı ıslak halde kanalın kenarında buldu. Suyu kesilen kanalda sabah saatlerinde yapılan aramada Dilan Biçen’in cesedi olay yerinden yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulundu. Vücudunda kurşun yarasına rastlanmadı. Polis, Biçen ailesinin ifadelerini alıp, serbest bıraktı. Yalçın Uğurlu ise ifadesinde “Beni dövmeye başladılar. Bu sırada Dilan de kendini kanala attı. O sırada ben de kaçtım” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.