Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > ASP İl Müdürü Abdulhakimoğulları’ndan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

23.11.2015 Pts, 14:01

ASP İl Müdürü Abdulhakimoğulları’ndan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Reklam

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Abdulhakimoğulları, öğretmenlerin bir ülkenin, milletin aydınlanması, gelişmesi, bireysel gelişimin sağlanmasının önemli temel taşı olduğunu ifade etti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde çalışanların büyük çoğunluğunun öğretmen kökenli olduğunu anımsatan Abdulhakimoğulları mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarih boyunca öğreten ve öğrenen unsuru birbirini tamamlayarak önemini hiç bir zaman yitirmemiştir. Öğretmenlerimiz her daim aldıkları bilgileri yeni nesillere aktarmak, onların en iyi eğitimi alarak örnek bireyler olması için büyük gayretler sarf etmiş, başarı da sağlamıştır. Bir ülke için eğitim ve ana gövdesi öğretmenlerimiz çok önemlidir. Bir devleti oluşturan unsurların ayakta kalabilmesi, gelişmesi ve güçlenmesi için eğitimli, bilinçli ve her yönüyle düzgün bireylere ihtiyaç vardır. Tarihimizde eğitime her zaman önem verilmiş, öncelikli görevler arasında yer almıştır. Şuan ülkemiz her alanda eğitimli, kişilikleriyle örnek teşkil eden, öğretmenlerinden aldıkları bilgileri en doğru şekilde kullanan fertleriyle yükselişini sürdürmektedir. Öğretmenlerimizin yetiştirdiği her bir birey, görev ve sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek ülkesi, milleti için var gücüyle çalışmakta, hayatını bu şekilde yönlendirmektedir. Okullarımızda çocuklarımızın en iyi eğitimi alması için öğretmenlerimizin verdiği katkı büyüktür”

TOPLUMSAL KALKINMA AÇISINDAN EĞİTİMİN ÖNEMİ

Toplumsal kalkınma açısından eğitimin önemli bir yere sahip olduğunu belirten Abdulhakimoğulları, mesajına şöyle devam etti:

“Devletimizin eğitim için sağladığı imkanlarla, öğretmenlerimizin görev ve sorumlulukları birleşerek eğitim kalitemiz her geçen gün artmaktadır. Her yönüyle örnek olan öğretmenlerimizin her bireye doğruyu göstermek ve yönlendirmek gibi özel bir sorumluluğu vardır. Eğiten olmak bir çok sorumluluğu ve fedakarlığı peşinden getirmektedir. Öğretmenlerimiz hepimiz için çok değerlidir. Onlara saygıyı, sevgimizi her zaman göstermeli ve hayatımızda ne kadar önemli rol aldıklarını hiç bir zaman unutmamalıyız. Eğitim kavramı sadece kitaplarda yazılı olan derslerle sınırlı değildir. Eğitim bir bireyin tüm yaşam tarzını kapsamalıdır. Ülkemizde büyük bir eğitim seferberliği başlatılmıştır. Bu seferberlik kapsamında herkes üzerine düşeni yaparak katkı vermelidir. Emanet ettiğimiz yavrularımızı yetiştiren öğretmenlerimize her zaman destek olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutlarım.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.