Anasayfa > Sağlık > Atatürk Üniversitesi’nden 180 Doktor daha Mezun Oldu

18.07.2012 Çar, 16:39

Reklam

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi 42. Dönem Mezunlarını verdi.

 

Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende mezunlar adına konuşan Dr. Burhan Başkan, mesleklerinde, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin başarılı hekimler tarafından en iyi şekilde yetiştirildiklerini anımsatarak, kutsal bir meslek olan hekimliği en iyi şekilde yapacaklarını, üzerlerine aldıkları sorumluluğun farkında olarak mesleğe adım attıklarını ifade etti. Başkan, doktorların çalışma saatleri ve hekimlere yönelik şiddete de değinerek, bu konularda düzenleme yapılmasını istedi.

 

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cemal Gündoğdu da konuşmasında, 20’si Kars Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olmak üzere, 180 doktoru daha bilgili, becerili ve donanımlı hocalar tarafından yetiştirip meslek hayatına uğurlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden altı yıl okuyup mezun olan doktorların özgüvenli, etik değerleri gelişmiş, topluma karşı sorumluluk sahibi insanlar olarak meslek hayatına başlayacaklarını anımsatan Gündoğdu, tıp bilimlerinde olduğu gibi, hayatın diğer alanlarında da bilginin dev boyutlarda artmaya devam ettiğini, mesleğin başarılı bir şekilde yürütülmesinin bu gelişmelerin yakından takip edilmesine bağlı olduğunu da mezun doktorlara hatırlattı.

 

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak ise konuşmasında, kendisinin de tıp mensubu olduğunu anımsatarak, “Bugün ailelerinizle birlikte haklı bir gurur yaşıyorsunuz, biz de sizinle aynı duyguları paylaşıyoruz” dedi.Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan doktorların eğitim süreçlerinde tıp fakültesi hastanesinde çok sayıda hasta ile muhatap olduklarını anlatan Koçak, bu sürecin doktorların iyi yetişmesine katkısının çok büyük olduğunu ifade etti.
Doktorlara hitap eden Koçak, “Hastayı her zaman muhatap alın, güzel davranın, güzel konuşun” öğütlerinde bulundu. Altı yıl boyunca çok ağır bir eğitim süreci yaşayan çocukları için yaptıkları fedakârlıkları da hatırlatan Koçak, mezun olan doktorların ailelerini de kutladı.

 

Tıp Fakültesi Hastanelerinin asistan, hemşire ve sağlık personeli sıkıntısının devam ettiğini belirten Koçak, bu sorunların en kısa sürede giderilmesini beklediklerini ifade etti.Doktorlara yönelik şiddetin önlenmesi için atılan adımları da hatırlatan Koçak, “Bir ay kadar önce çıkan yasayla doktorlarımız artık kurumsal düzeyde avukatlık hizmetleriyle korunacaktır” bilgisini verdi.“Zahmetsiz rahmet olmayacağını” hatırlatan Koçak, büyük gayretlerle Atatürk Üniversitesi’nin hastaneleri tek çatı altında topladıklarını, en son teknolojilerle donatılmış modern hastane binalarına kavuştuklarını da anlattı ve bölge ülkelerine hizmet verecek bir seviyeye geldiklerini vurguladı.

 

Konuşmalardan sonra ödül töreni yapıldı. Acil Tıp Uzmanları (UTUDER) tarafından her yıl geleneksel olarak seçilen yılın intörü ödülünü alan Dr. Şamil Mutlu’ya, Mezuniyet Tertip Komitesine, 25. Yıl Spor Şenliklerinde dereceye giren doktorlara ödülleri verildi. 42. Dönem birincisi Dr. Burhan Başkan, ikincisi Dr. Turap Yakışan ve üçüncü Dr. Yıldız Akgüney’in yaş kütüğüne plaketi çakmasının ardından mezun doktorlara diplomaları verildi. Mezuniyet törenine Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz, Rektör yardımcıları, dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenci velileri katıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.