Anasayfa > Kültür-Sanat, Öne Çıkan Haberler > Atatürk Üniversitesi’nden Fotoğraf yarışması

02.04.2013 Sal, 12:00

Reklam

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi(ATA-AÖF) ilkini geçen yıl düzenlediği “Ulusal Fotoğraf Yarışması”nın bu yıl ikincisini düzenleyecek.

 
ATA-AÖF, Finansbank’ın katkılarıyla bu yıl ikincisi düzenlenen ulusal fotoğraf yarışmasında ‘Serbest’ kategoride ve özel tema olarak da ‘Kırsalda Yaşam’ konuları başlığı çerçevesinde eserler yarışacak. Yarışmaya katılmak isteyenler 13 Haziran 2013’e kadar aofyarisma.atauni.edu.tr web adresi üzerinden online olarak başvurabilecek. Yarışmada her bir kategori için birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin yanında mansiyonlar, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Özel Ödülü, Finansbank Özel Ödülü ve Finansbank Çağrı Merkezi Özel Ödülü verilecek. Toplam 22 ödülün dışında seçici kurulun uygun göreceği sayıda fotoğrafta sergileme üzere seçilecek.

 

 
Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üstün Özen, ilk yarışmaya gösterilen ilgiden hayli memnun kaldıklarını, bundan sonrası için geleneksel hale getirmeyi düşündüklerini söyledi. Her geçen yıl çeşitlenen programları ve artan öğrenci sayısı ile sürekli büyüyen bir fakülte olduklarını belirten Özen, “Şu an 21 programla, ülkemizin her köşesinden eğitim hizmeti almak isteyenlere çağdaş, yenilikçi ve donanımlı hizmet sunma gayreti içerisindeyiz. Aynı zamanda düzenlediğimiz akademik etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde sanatseverleri bir araya getirmeyi hedefledik. Fotoğrafçılıkla amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen tüm sanatseverleri, serbest kategoride ve ‘Kırsalda Yaşam’ özel teması çerçevesinde yarışmaya davet ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.