Anasayfa > Gündem, Slayt Haber, Yaşam > Atatürk Üniversitesi’nden yeni bir uygulama

12.03.2013 Sal, 18:01

Atatürk Üniversitesi’nden yeni bir uygulama

Reklam

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü başlattığı “Palandöken’i görmeyen öğrenci kalmasın” projesiyle öğrencilerini Türkiye’nin gözde kayak ve kış turizm merkezlerinden biri olan Palandöken’e götürüyor.

 
Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Arık, Atatürk Üniversitesi öğrencilerine yönelik düzenledikleri Palandöken Kayak Merkezi gezisinin ilk uygulamasını üç yüz öğrenciyle bugün başlattıklarını bildirdi.
Arık, “Tüm öğrencilerimizin davet edildiği bu program, haftada beş gün sürecek. Öğrencileri fakülteleri önünden araçlarla alarak Palandöken Kayak Tesisleri’ne götürüyoruz ve rehber eşliğinde dağı ve kayak imkanlarını tanıtıyoruz,” dedi.

 
“Program dahilinde dağda öğrencilerimize gondol gezisi, yemek ve içecek hizmetinin yanı sıra kayak ve kızakla kayma imkanı da sağlıyoruz” diyen Arık, şunları kaydetti: “Bu gezi programıyla, haftada iki bin öğrenci olmak üzere, en az yirmi bin öğrencimizin sezon sonuna kadar Palandöken’e taşınmasını hedefliyoruz. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz projeyi Finansbank destekliyor. Projenin amacı, üniversite öğrencilerini Palandöken Kayak Merkeziyle tanıştırıp onları kış sporlarına yönlendirmek. Bu konuda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile çalışmalarımız devam ediyor. Atatürk Üniversitesi öğrencilerinin kaymalarını da sağlayarak kış sporlarından maksimum düzeyde yararlanmaları için elimizden geleni yapacağız.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.