Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Aydın’da Engeller Sporla Aşılıyor

03.12.2015 Per, 11:01

Aydın’da Engeller Sporla Aşılıyor

Reklam

03 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen Badminton Engelliler Günü Turnuvası düzenlendi.

Efeler Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Badminton Engelliler Günü Turnuvaya hem zihinsel hem de bedensel 15 engelli sporcu katıldı. Sporcuları aileleri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker yalnız bırakmadı. Turnuvaya katılan aileler ve sporcular, İl Müdürlüğünün ücretsiz spor kurslarından çok memnun olduklarını bizzat İl Müdürü Bekir Çeker’e iletirken, sporcuların ısrarlı maç teklifini kıramayan İl Müdürü Bekir Çeker, her bir engelli sporcuyla mini badminton müsabakası yaptı.

Şenlik havasında geçen müsabakalarda engelli sporcuların, mutlulukları gözlerine yansıdı. Sporcuların coşkuları ve mutlulukları oradaki velileri de duygulandırdı. Turnuvada yarışan tüm sporculara İl Müdürü Bekir Çeker ve Şube Müdürleri tarafından madalya, katılım belgesi ve hediyeler takdim edildi. Çeker, turnuvaya katılan tüm engelli sporculara ve ailelerine teşekkür etti ve tüm engelli vatandaş ve sporcuların 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.