Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor > Aykut Kocaman, zaman istedi

19.08.2012 Paz, 2:57

Reklam

Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında Fenerbahçe, Sanica Boru Elazığspor ile 1-1 berabere kaldı.

 
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, sahada futbol oynamak için uygun şartlar olmadığını söyleyerek, “Rüzgarlı bir hava ve kuru bir zemin vardı. Topun akışı sağlanamıyordu. İyi oyun oynamak için olumlu şartlar yoktu. Ama bir şekilde maçı kazanarak geçen sezon takımımıza yarım puanla yitirdiğimiz şampiyonluğu düşünürsek mutlak kazanmak en büyük amacımızdı. Ama özellikle ilk yarıda hiçbir şekilde rakibi zorlayacak bir oyun ortaya koyamadık. Rakibimiz ikinci yarı belki de tek gol pozisyonu değerlendirdi ve geriye düştük. Buna rağmen oyunu rakip kaleye yıkıp ilk yarıda yapamadıklarımızı yaptık. Bunda oyuncu değişikliklerinin de etkisi oldu. 1-1’i yakalayıp ve rakip 10 kişi kaldıktan sonra 3 puana çok yaklaştık ama başaramadık. Bu kayıpla Moskova’ya doğru yola çıkacağız” dedi.

 

 

OYUNCULARIMA KEFİLİM
Kısa bir süre sonra daha iyi bir takım olacaklarına inandığını kaydeden Kocaman şöyle devam etti: “Ben bulunduğum sürece oyunculara güvendim ve güvenmeye devam edeceğim. Tahminlerim 1-2 ay sonra iyi işleyen bir takım haline geleceğiz. 7 tane oyuncu transfer ettik. Genel rahatsızlığımız sabır konusunda sıkıntımız var. Oyuncuların kalitesine son derece kefilim. Performans olarak daha yukarı çıkacaklarına eminim. Çok fazla oyuncu değişiminden kaynaklanıyor. 2 Temmuz’da ruhsal anlamda eski gücüne kavuşturacak Şampiyonlar Ligi arefesinde galip gelmek önemliydi ama olmadı.”

 

 

MEHMET TOPAL’A SAHİP ÇIKTI
Mehmet Topal’ın performansıyla ilgili olarak ise Kocaman, “Mehmet Topal ve Selçuk’un oynaması tercihti. Doğru veya yanlış. 3 gün sonra kısa dönemdeki tarihimizin en önemli maçına çıkacağız. Bugünkü uygulamalarımda 3 gün sonra oynayacağımız maçın etkisi var. Çok önemli olduğunu düşündüğüm bir maça çıkacağız. Elemek için bütün gücümüzü bir platforma ortaya çıkartacağız. Umarım bunu başaracağız” diye konuştu.

 

 

BAYRAMDA MAÇ OYNANABİLİR
Bayramda maç oynanmasıyla ilgili bir soruya Aykut Kocaman, “Bayramda maç oynanmasında hiçbir sakınca yok. Futbolun özellikle böyle günlerde eğlendirmesi gerekir. Eğlence sektörünün elemanlarıyız. Özellikle böyle günlerde daha fazla oynamalıyız. Oyuncuların dinlenmek için yeterli zamanları var” cevabını verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.