Anasayfa > 5'li Üst Haber, Türkiye > Aysel Tuğluk tehdit etti

08.05.2013 Çar, 10:14

Aysel Tuğluk tehdit etti

Reklam

Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, BDP tarafından çözüm sürecini anlatmak amacıyla Van’da düzenlenen mitingde tehditkar ifadeler kullandı.

Tarihi bir süreçten geçildiğini hatırlatan Tuğluk, provokasyon konusunda hükümeti uyardı. Tuğluk, “Gerilla, sadece barışa şans tanımak için, ‘Buyurun çekiliyoruz’ diyor. Bu çekilme sürecinde halkımızın duyarlı olması gerekiyor. Buradan Kürt siyasetçileri olarak şunu açık ve net söylüyoruz; bir tek gerillanın burnu kanarsa bunun hesabını sorarız. Hükümete çağrımız herhangi bir provokasyona meydan vermeden, tek bir gerillaya zarar gelmeden bunun tedbirlerini alarak çekilme sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasıdır.” ifadelerini kullandı. Kürt sorununun; demokrasi, statü, özgür yaşama, anayasal hakları kazanma sorunu olduğunu anlattı. Tuğluk, “Bu devlet hiçbir zaman bize çözümü altın tepside sunmayacak. Mücadele ederek kazanacağız. Halkımızın mücadelesiyle KCK adı altında haksız ve hukuksuz yere tutuklanan bütün tutsak arkadaşlarımız, PKK’lı tutsaklar özgür bırakıncaya kadar mücadelemize devam edeceğiz. Tabii ki Sayın Öcalan da özgür olacak, bu alanlara gelecek. Barış ancak böyle mümkün olur.” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

Gürhan Özorhan

Ey Allahım, zina yatağını meşru sayanları kahreyle !

08.05.2013, 11:46
asi

AÇILIM, BARIŞ DİYEREK BU DAĞDAKİ, ŞEHİRDEKİ VE MECLİSTEKİ BU HAİNLERE CESARET VEREN, DESTEK VEREN, APO KATİLİNE SAYIN, 40 BİN VATANDAŞIN KATİLLERİNE BU KADAR FÜTURSUZCA İSTEKLERDE BULUNANLARI BU DURUMA GETİREN ÖNLERİNE KEMİK VERİP HIRLATAN BU İKTİDAR BUNUN HESABINI GÜN GELECEK VERECEKLER

08.05.2013, 12:25