Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Aziziye 26 Yıllık Sorunu Çözdü

17.10.2012 Çar, 19:43

Reklam

Aziziye Belediyesi ilçenin yıllarına damga vurmuş sorunları çözmeye devam ediyor. Belediye, onlarca yıldır hizmet girmemiş Ömertepe Mahallesi’ne bağlı Dilimli yerleşim alanının da yolunu da yaptı. Önce Ömertepe Mahallesi ile Ilıca bağlantı yolunu yapan belediye, daha sonra Ömertepe’den başlayarak Dilimli yerleşim alanından E-80 karayoluna bağlanan yolu tamamladı. 1986 yılında yapıldığı belirlenen ve aradan geçen 26 yılda hiç hizmet gitmeyen yolda çalışma yapan Aziziye Belediyesi mahalle sakinlerinin de haklı takdirini kazandı.
AZİZİYE’NİN HER KÖŞESİNDE HİZMET VAR
Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, ilçenin her yerinde hizmet rüzgarı estiğini ifade ederek, 4 yılda hizmetin her alanında önemli mesafe aldıklarını kaydetti. Onlarca yıldır çözüm bekleyen sorunlara neşter vurduklarını ve ilçenin tarihine damga vurmuş sorunları çözdüklerini belirten Başkan Cengiz, “Dadaşkent ve Ilıca merkezlerinden başlayarak ilçemizin kangren haline gelmiş sorunlarını birer birer çözüme kavuşturuyoruz. ‘İnsan odaklı’ hizmet anlayışıyla ilçemizin her köşesine eşit bir şekilde hizmet götürüyoruz. Dadaşkent ve Ilıca’da kentsel dönüşüm kapsamı dışında bulunan tüm mahalle ve sokaklarda asfalt ve kilitli taş çalışması yaptık. 20 mahalle statüsünde köyümüz var ve bunların toplam yol uzunluğu 110 km. Biz iki yılda 90 km’sini tamamladık. Hemşehrilerimize hayırlı olsun.” dedi.
HİZMETTE SAMİMİYETİN GÖSTERGESİ
İlçede hizmet girmemiş mahalle ve sokak bırakmamak kararlılığıyla hizmet ürettiklerinin altını çizen Başkan Cengiz, “Biz hizmete soyunurken asla popülist yaklaşımlar içerisinde olmayacağımızı vurgulamıştık. Bugüne kadar yaptığımız hizmetler bunun en büyük ispatıdır. Şuanda Ömertepe Mahallemizden başlayarak buraya bağlı Dilimli mezrasını E-80 karayoluna bağlayan 5 km’lik yolu yapıyoruz. Çok kullanım olmadığından olsa gerek 26 yıldır hizmet gitmeyen bu yola biz neşter vurduk ve bu yolu da tamamlıyoruz. Bu çalışmalar bizim hizmetteki samimiyetimizin göstergesidir. Oy kaygısı taşımadan ilçemizin neresinde olursa olsun hizmete ihtiyaç duyan hemşehrilerimizin yanında oluyoruz ve imkanlarımızı seferber ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
MUHTARDAN BAŞKAN CENGİZ’E TEŞEKKÜR
Ömertepe Mahalle Muhtarı Rafet Zengin de, Aziziye Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Dilimli bölgesi bizim mahallemize bağlı 70 nüfuslu bir yerleşim alanı. Belediye Başkanımız Fatih Cengiz’in destekleriyle önce cami minaremizi tamamladık, şimdi de yollarımız yapılıyor. Belediyemiz bu çalışma sezonunda önce Ömertepe-Ilıca bağlantı yolunu yaptı. Şimdi de Ömertepe-Dilimli ile Dilimli’yi E-80 karayoluna bağlayan yolu yapıyor. Bu mahallemiz için büyük bir hizmet. 1986 yılından beri kullanılan bir yoldu. Belediye başkanımızla görüştük ve Dilimli için önemli bir sorunu daha çözüme kavuşturduk. Başta Belediye Başkanımız Fatih Cengiz olmak üzere, tüm ekibine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.