Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Aziziye’de Sona Yaklaşıldı

24.09.2012 Pts, 17:58

Reklam

Aziziye Belediyesi köy yollarındaki çalışmaları sürdürüyor. Belediyenin 110 kilometre köy yolu bulunurken, 80 kilometresinin asfalt ve sathi kaplaması tamamlandı. İlçeye bağlı 20 mahalle statüsünde köy bulunurken, bunların büyük bölümünün yolları yeniden yapıldı.
Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, belediye hizmetlerinin eşit bir şekilde ilçenin her köşesine yayıldığını ifade ederek, “İlçemizin kangren haline gelen sorunlarını birer birer çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.
80 KİLOMETRE KÖY YOLU YAPILDI
Dadaşkent ve Ilıca gibi birbirinden kopuk iki ilçe merkeziyle birlikte köy yollarında da çalışma yapıldığına dikkat çeken Başkan Cengiz, “Özellikle son iki yılda Dadaşkent ve Ilıca’da rekor seviye de asfalt ve kilitli taş çalışması yaptık. Geçtiğimiz yıl köy yollarındaki çalışmalarımıza başladık ve Büyükşehir Belediyemiz ile el birliği içerisinde önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Mahalle statündeki köylerimizin yolu 110 km’yi buluyor. Bunun 80 kilometresini tamamladık. Kalan bölümler için de çalışmalarımız sürüyor.” diye konuştu.
Belediye imkanlarından ilçenin her köşesinin eşit bir şekilde yararlanması için çalıştıklarının altını çizen Başkan Cengiz, ilçe merkezleriyle birlikte köylerin de hizmetlerden en üst seviyede istifade ettiklerini vurguladı.
BAHANE YOK, HİZMET VAR
Kaynakları kısıtlı bir belediye olmalarına karşın, hizmet yolunda hiçbir bahanenin arkasına sığınmadıklarının altını çizen Başkan Fatih Cengiz, “Biz halkımıza hizmet için yola çıktık. Bu yolda zaman zaman dizlerimizin bağının çözüldüğü anlar olsa da, halkımızın duası ve desteğiyle önemli işler başardık. İlçemizin tarihine damga vurmuş sorunları çözüme kavuşturduk. 13 merkez ve 20 köy olmak üzere 33 mahallemizin hepsi hizmetlerden eşit bir şekilde istifade etmişlerdir. Üç yılda köylerimize yaklaşık 1 Milyon Lira tutarında malzeme desteğinde bulunduk. Onlarca yıldır asfalt yüzü görmeyen Alaybeyi-Sarıyayla, Kahramanlar-Beypınarı yollarını tamamladık. 15 yıla aşkın süredir asfalt yüzü görmeyen Ömertepe mahallemizin yolunu yaptık. Ekibimizle birlikte hizmete susammış ilçemiz için gecemizi gündüzümüze katmış çalışıyoruz. Örnek bir ilçe hedefine koşar adımlarla yürüyoruz.” ifadelerini kullandı.
Başkan Cengiz, köy yollarının yapılmasına sunduğu katkılardan dolayı da Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’e teşekkür etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.