Anasayfa > 5'li Üst Haber, Yerel Yönetimler > Aziziye’nin köyleri şenlendi

31.07.2012 Sal, 14:26

Aziziye’nin köyleri şenlendi

Reklam

Aziziye Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Ramazan etkinliklerinin son durağı Dağdagül Köyü oldu. AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak’ın da katıldığı etkinlikte vatandaşlar doyumsuz bir gece yaşadı. Ramazan etkinliğiyle birlikte düzenlenen istişare toplantısında vatandaşlar, köyleriyle ilgili sorunları dile getirdi, beklentilerini aktardılar.

 
Etkinlikleri mahalle statüsündeki köylere taşıyan belediye, vatandaşları adeta eğlenceye doyuruyor.
Dağdagül Köyü, teravihin ardından ‘Dadaşın Gönül Sesi’ grubunun ramazanın manevi atmosferine uygun olarak seslendirdiği ilahi ve türkülerle şenlendi.
Erzurumlu sanatçı Fethi Siverekli uzun hava türküleri ile Gazelhan İsmail Tataroğlu da ilahileriyle geceye ayrı bir renk kattı.

 
MİLLETVEKİLİ AKSAK, CENGİZ’İ TEBRİK ETTİ
AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyattin Aksak, ramazan etkinliklerinin bu mübarek ayın ruhuna uygun olması gerektiğini ifade ederek, Başkan Cengiz’i etkinlikleri köylere kadar taşımasından dolayı tebrik etti.
Aziziye Belediyesi’nin Dadaşkent ve Ilıca’da yaptığı hizmetlerin gurur verici olduğuna işaret eden Aksak, “Adeta yeni bir Ilıca inşa ediliyor. Bunlar bize huzur veriyor, bizleri rahatlatıyor. İnşallah bu projeler hız kesmeden artarak devam edecektir. Belediyecilikten ve Belediye Başkanlığı’ndan gelen bir milletvekili olarak Aziziye Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Gençliğinin verdiği azimle, heyecanla, canla başla çalışıyor. Biz zaten belediye başkanlarımıza açık çek vermişiz. Ankara’da ne işleri oluyorsa birlikte koşturuyor, Erzurum’umuza hizmet ve yatırım kazandırmak için çalışıyoruz.” dedi.

 
CENGİZ: BİZİM BAŞARIMIZ, İKTİDARIN BAŞARISIDIR
Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz ise, Erzurum’a ve ilçeye yapılan her yatırımda, Sağlık Bakanı ve Erzurum Milletvekilleriyle istişare ettiklerini ifade ederek, kapanan her kapının bu şekilde açıldığını kaydetti.
Başkan Cengiz, norm kadro fazlası personellerin başkan kurumlara dağıtılmasının belediyeleri ciddi şekilde rahatlattığını kaydederek, “Aylık gelirimizin fazlası personel maaşına gidiyordu. Hizmet için elimizde para kalmadığı gibi, maaş ödemek için takviye yapmak zorunda kalıyorduk. Şimdi ise, maaşını rahatça ödeyen ve hepsinden önemlisi hizmet üreten bir belediye haline geldik. Öyle ki kentsel dönüşümün örnek ilçesi olduk. Ilıca’da 15 yıldır tamamlanamayan iş merkezini 250 kişilik öğrenci yurdu olarak ilçemize kazandırdık. Kaplıcaların boş kalan bölümlerini ASSİST’e tahsis ettik ve 400 kişi bu şekilde istihdam edilmeye başlandı. İlçemizde halkımızın ortak kullanım alanlarında ciddi çalışmalar yapıyoruz. Şehir mezarlığını çamurdan kurtararak, yürüme yolları ve ışıklandırma yaptık, ses düzen kurduk. Dadaşkent’i örnek yaşam merkezi haline getirdik. Öncelikli sorunları arasında yolların tamamını asfaltladık. Halkımızın sorunlarını kendimize dert ettik. Dertleriyle dertlendik, sevinçleriyle coştuk. Biz halkımızın duası ve destekleriyle başardık. Biz biliyoruz ki, Aziziye Erzurum’un vitrini ve geleceğidir. Hizmet ufkumuzu buna göre şekillendirmiş durumdayız.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

M.ZEKİ YAKUT

FATİH CENGİZ BAŞKANA SELAMLAR,MUHYETTİN BEYDE KÖYÜMÜZE HOŞ GELMİŞ…TÜM DAĞDAGÜL (ERÇİK ) KÖYLÜLERİME DE HÜRMETLER…

02.08.2012, 17:18