Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Bahçeli: Akil değil akıl fukaraları

06.04.2013 Cts, 18:56

Reklam

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Akil İnsanlar Heyetini ‘Akıl fukaraları’ olarak nitelendirdi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye Belediyesi tarafından yaptırılan bazı tesislerin toplu açılışını yaptı. Burada Osmaniyelilere hitap eden Bahçeli, Ak Parti ve Akil İnsanlar Heyeti ve çözüm sürecine sert eleştirilerde bulundu.

 

 


Türkiye’nin önünde 3 siyasi dönem noktası olduğunu belirten Bahçeli, bunun ilkinin 30 Mart 2014’de yapılacak yerel seçimler, ikincisinin 28 Ağustos 2014’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi, diğerinin de 2015’de yapılacak milletvekilliği genel seçimleri olduğunu söyledi.  Bahçeli  ‘bu seçimde Türkiye’nin içler acısı duruma müdahale edip, istikrarı ve düzenin ve güvenliğini oylayacaksınız. AKP bu seçimde uyarılacak, tahammül sınırları aşan politikaları hakkında milli irade ilk hükmünü verecektir. Biliniz ki bu seçim ihanetle sadakatin, temizlikle kirliliğin, doğru ile yanlışın, beraberlikle ayrılığın, kardeşlikle hasımlığın, milliyetçilikle bölücülüğün mücadelesine sahne olacaktır. İnanıyorum ki AKP önümüzdeki seçimde Gavur Dağı’ndan esecek milli rüzgarla sarsılacaktır. Görüyorum ki AKP’yi gelecek yıl zor günler beklemektedir. Osmaniyeli kardeşimin tepkisinden fark ediyorum ki AKP inecek Milliyetçi Hareket iktidar olacaktır’ dedi.

 

 

AKİL İNSANLAR ELEŞTİRİSİ

Bahçeli, Akil İnsanlar Heyeti’ni eleştirdi. Heyetin, Türk milletini böyle bir karanlığa ve köhneleşmeye ikna etmek için harekete geçtiğini öne süren Bahçeli, şunları söyledi:

‘Aklı kararmış, kafası karışmış güruh, çözüm diyerek PKK’nın tekliflerini milletimize anılacaklar buna da inandırmaya çalışacaklar. Akil adamlar neyi çözecekler? Neye alet olduklarını farkında değiller. Türk milletine neyi anlatacaklar, neyi kabullendirmeye çalışacaklar? Başkana Erdoğan ile sözde akil kadrosu kim, yada kimlerle halelleşmenin yolu açacaklar? Bu akılsızlar hangi akla hizmetle Başbakan Erdoğan’ın yanına sığınmış, milli değerlere bu kadar ters düşen aklını yitirmişler Türk milletinin karşısına nasıl çıkacak? Utanmadan yüzleri kızarmadan nasıl gezecekler? Türk milletinin kutsallığını ile şarkı söylemeye, film çekmeye, salonlarda ahkam kesmeye, ticaret yapmaya benzemez, gazete köşelerinde zehir kusmaya benzemez. Başkana ve yanındaki akıl fukaraları, Türk milletinin tepki ve itirazlarıyla muhakkak karışlaşacaktır.’

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.