Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Bakan Çelik Erzurum’da

07.09.2012 Cum, 6:47

Reklam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik BakanıFaruk ÇelikErzurum‘da

 

“Toplum Yararına Çalışma Projesi Tanıtım ve Kura Çekimi” programında yaptığı konuşmada, “Terör bir hak arama yolu olabilir mi ?” diyerek teröre tepki gösterdi.

 

 

Bayburt’tan karayoluyla Erzurum‘a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇelikErzurumBüyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Toplum Yararına Çalışma Projesi Tanıtım ve Kura Çekimi” programına katıldı.

Bakan Çelik, konuşmasına Afyonkarahisar’daki patlamada şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı dileyerek başladı.

 

 

Son zamanlarda yaşanan terör olaylarına da değinen Bakan Çelik, “Her gün terör olaylarıyla yaşadığımız acıyı hepiniz biliyorsunuz. Hepiniz yüreklerinizde bu acıyı hissediyorsunuz. Sabah kalktığımızda Afyon‘da meydana gelen bir kaza neticesinde 25 şehidimiz var… Geçtiğimiz günlerde Beytüşşebap‘taki hain saldırılar neticesinde 11 şehidimiz ve yıllar olarak geriye doğru gittiğimizde 10 binlere varan şehit kardeşlerimiz var. Allah’tan bütün şehitlerimize rahmet diliyorum. Ailelerine ve 75 milyon vatandaşımıza da sabırlar temenni ediyorum.” dedi.

 

 

Bakan Çelik, “Terör bir hak arama yolu olabilir mi ?” diye teröre tepki göstererek, “Özellikle son 10 yıl içerisinde ne kadar adımlar atıldığının ortada. Ama terör başka bir şey, silaha ne gerek var. Silah niye konuşuyor bu işte. Şimdi hak arama yolu eğer insan canı almaksa, en temel hak yaşama hakkıdır siz yaşama hakkını elden alıyorsanız, hangi hak arayışından bahsediyorsunuz ya. Onun için terör hak arama yolu olamaz. En meşru, en temel hak olan yaşama hakkını elden alan bir anlayışın hak arama diye ortaya çıkması, hele Kürt kardeşlerimizin hakkını arama diye ortaya çıkması hiç kimsenin kabul edemeyeceği, dünyada kimsenin inanmasının mümkün olamayacağı bir tablodur. Bütün mesele ayrıştırmak ve kardeş kavgasını çıkarmak. Oysa bu ülkeyi biz birlikte kurmadık mı, Çanakkale’de yatan şehitler, Sarıkamış‘ta yatan şehitler Diyarbakırlı değil mi. Erzurumlu değil mi. Edirneli değil mi- İzmirli, Yozgatlı değil mi- Hepsi birlikte Çanakkale’de yatıyorlar. Hepsi birlikte Yemen‘de yatıyorlar. Hepsi birlikte Sarıkamış‘ta yatıyorlar. Dert milleti ayrıştırmak bu gayet açık. Şimdi şunu sormak gerekiyor Erzurum‘da Kara Fatma’nın Kurtuluş Savaşı’nda verdiği mücadeleyle, Şanlıurfa’da 12’ler diye bilinen kahramanların düşmanın defedilmesi için verdiği mücadele arasında ne fark vardır. Aynı ruh değil midir.” şeklinde konuştu.

Bakan Çelik, programın ardından Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile Ak Parti İl Teşkilatına ziyarette bulundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.