Anasayfa > 5'li Üst Haber, Sağlık, Türkiye > Bakan, kanser hastası kızı ağlattı

14.04.2013 Paz, 21:03

Reklam

Bakan Erdoğan Bayraktar, kanser hastası kıza yardım için para vermek istedi, ancak genç kız ‘Ben dilenci değilim’ diyerek parayı iade etti.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, iki günlük Trakya gezisi kapsamında bugün sabah saat 11.30’da karayoluyla Tekirdağ’dan Edirne’ye geldi

 

 

İLAÇ YARDIMI İSTEDİ PARA VERDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar belediye binasından çıkarken yanına üniversite öğrencisi olduğunu söyleyen kemoterapi gördüğü için saçları dökülen genç bir kız yaklaştı. Bakanın elini tutan genç kız, kanser hastası olduğunu söyleyerek, yurt dışından ilaçlarını getirtemediği için yardım istedi. Bunun üzerine Bakan Bayraktar cebinden çıkardığı parayı yardım isteyen genç kızın hırkasının cebine koyarak, “Al işte bu parayı. Başka ne yapacağım? Onları sen kendin al. Parayı al, cebinden düşürme” dedikten sonra yoluna devam etti.

 

 

 

BEN DİLENCİ DEĞİLİM

Ardından Bakan Bayraktar’ın yanına giden ve elini tutan genç kız, cebine konulan parayı iade ettikten sonra ağlayarak, “Sadece yanlış anlaşıldım. Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda” dedi.

Genç kızın parayı iade etmesi ve sözlerine anlam veremeyip şaşıran Bakan Bayraktar, yanından koşarak ayrılmak isteyen kızı kolundan tutarak, “Yardım edeyim kızım, ne istiyorsun?” diye sordu. Ancak, ağlayan genç kız, koşarak camii bahçesinden ayrıldı.

 

 

 

YARDIMCI OLURUZ

Genç kızın ilaçlarını getirtmek için kendisinden yardım istediğini söyleyen Bakan Bayraktar, ‘İlaçlarımı getirteceğim yurt dışından imkanım yok’ dedi. Biz de yardımcı olduk. Vali bey ‘Ben ilgileneyim’ dedi. Ama kızcağız alındı. Biz yardımcı oluruz kendisine. İlaçlarını alma konusunda yardımcı oluruz” diye konuştu.

 

 

 

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kanser tedavisi gören üniversiteli kızla Bakan Bayraktar arasında geçen olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Edirne programı sırasında önünü kesen ve ağlayarak yardım isteyen kıza yardım etmiştir. Edirne Valisi Hasan Duruer’e de bu konuyla ilgili olarak talimat vererek, konunun çözülmesini istedi. Söz konusu öğrenciyi Valiliğe davet eden Hasan Duruer konuya çözüm bulmak için gerekenin yapılacağını ifade etmiştir. Sayın Bakanın yardım sözüne rağmen konunun basında‘Bakanın cevabı öğrenciyi ağlatmıştır’ şeklinde yer alması üzüntüyle karşılanmıştır.”

 

 

 

GENÇ KIZA ULAŞILAMADI

Öte yandan, Edirne Valisi Hasan Duruer’in talimatıyla, olaydan sonra ortadan kaybolan genç kızın kimliğini belirlemek için polis ekipleri çalışma başlatıldı. Ancak, henüz kıza ulaşılamadı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.