Anasayfa > Gündem > Balyoz’da Karar Ertelendi

21.09.2012 Cum, 15:37

Reklam

Silivri’de 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Balyoz davasında mahkeme heyeti kararı açıklamak üzeresalona geldi. 347 izleyici kapasitesine sahip salonda yaklaşık 700 izleyicinin bulunduğu görüldü. Salon dışında kalan birçok izleyici içeri girmek için kapıda bekliyor.

 

 SANIĞIN SON SÖZÜ ALINDI

Duruşmanın başlamasının ardından son sözü alınmayan 4 tutuksuz sanığın son sözü alındı. Mahkeme son sözleri değerlendirmek üzere bir süre daha ara verdi.

 

 

ARA VERİLDİ

Balyoz davasında karar açıklanmak üzere tekrar ara verildi.

4 SANIĞIN SON SÖZLERİ DEĞERLENDİRİLECEK

 

 

Balyoz davasının başlamasının ardından son sözü alınmayan 4 tutuksuz sanığın son sözleri alındı. Daha sonra mahkeme son sözleri değerlendirmek üzere duruşmaya bir süre daha ara verdi.

 

 

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Balyoz davası duruşmasına emekli Orgeneral Ergin Saygun ve kalp krizi geçirmesi sonucu GATA’da tedavi altına alınan Deniz Kurmay Albay Hakan Mehmet Göktürk katılmazken, 248 tutuklu sanık hazır bulundu. Mahkeme Başkanı Ömer Diken, dün duruşmaya katılmayan 4 tutuksuz sanığın duruşmaya katılmadığını belirterek, bu 4 sanığa son sözleri için söz verdi. 4 sanığın son sözlerinin söylemesinin ardından Mahkeme Başkanı Diken, son sözleri değerlendirmek üzere yeniden ara verdiklerini açıkladı.

Öte yandan bazı CHP ve MHP’li milletvekillerinin de duruşma salonuna girdiği görülürken, duruşma salonuna giremeyen izleyiciler “Biz sanık yakınıyız giremiyoruz, onları neden alıyorsunuz?” şeklinde tepki gösterdi.

 

 

BALYOZ DAVASINDA KARAR ERTELENDİ

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Balyoz davasında karar açıklanması beklenirken, duruşmaya yeniden ara verildi. Davaya yeniden ara verilmesine izleyiciler tepki gösterdi.

Silivri Ceza Kampüsü’nün yanında bulunan duruşma salonunda görülen davanın 108. celsesine Orgeneral Bilgin Balanlı, emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, emekli Oramiral Özden Örnek, MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan’ın da aralarında bulunduğu 248 tutuklu sanık katıldı. Duruşmada, 12 tutuksuz sanık ile 9 sanık avukatı da hazır bulundu.

Davanın tutuklu sanıkları emekli Orgeneral Ergin Saygun ve Albay Hakan Mehmet Köktürk’ün katılmadığı duruşmada Mahkeme Heyeti Başkanı Ömer Diken, dünkü celsede sanıklara son söz haklarının tanındığını hatırlattı. Mahkemenin dün karar için değerlendirmeye çekildiğini ancak bir neticeye ulaşamadığı belirten Diken, bu nedenle duruşmanın bugüne bırakıldığını belirtti. Diken, dünkü duruşmaya katılmayan 4 tutuksuz sanığa da son söz hakkı tanınacağını ifade etti.

Tutuksuz sanıklar Özgür Ecevit Taşçı, Berna Dönmez, Erdem Ülgen ve Abdülkadir Eryılmaz’ın son sözlerinin alınmasının ardından Başkan Diken, ”Son değerlendirmemizi yapmak üzere bir süre daha ara veriyoruz. Daha sonra heyetin bir karara vermesi halinde kararımızı açıklayacağız” dedi.

Başkanın duruşmaya ara verdiğini bildirmesine bazı sanıklar ve izleyiciler tepki gösterdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.