Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Başbakan Erdoğan: 500 terörist Öldürüldü

17.09.2012 Pts, 15:48

Reklam

Başbakan Erdoğan, Denizli’de İmam Hatip Lisesi’nin açılış töreninde konuştu.

 

Erdoğan, Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, yaptığı konuşmada son 1 ay içinde düzenlenen operasyonlarda 500 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Başbakan ayrıca terör örgütünün silah bırakması halinde operasyonların duracağını ifade etti.

 

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni eğitim yılını, Denizli’de yapılan Türkiye’nin en büyük imam hatip lisesinden açtı. Bin 500 öğrenci kapasiteli Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılış töreninde konuşan Erdoğan, Çukurca’da dört asker ve Karlıova’da sekiz polisin şehit olmasına tepki gösterdi. Terörle mücadelenin her şartta devam edeceğini vurgulayarak, “Şüphesiz ki bir bedel de ödüyoruz, çünkü bu mücadele bedelsiz olmuyor. Akan kanların durmasını biz istiyoruz. Polis de asker de silah bırakmaz. Silah, polisin de askerin de demirbaş enstrümanıdır ama terörist silahı bırakırsa bilmedilir ki bu ülkede operasyonlar biter. Silah teröristin elinde olduğu sürece silahlar susmaz. Tüm bu alçakça saldırılara rağmen bölücü terör örgütüne karşı en kararlı şekilde mücadelemizi sürdürüyoruz. Son 10 günde sadece Hakkari’de 123 terörist etkisiz hale getirildi. Şubatla ağustos ayları arasında 373, son bir ay içinde ise bölgede yaklaşık 500 terörist etkisiz hale getirildi. Terör örgütüyle yılmadan mücadeleye devam edeceğiz.” dedi.

 

28 Şubat sürecinde imam hatip okullarına yönelik ciddi kampanyalar yapıldığını ve önlerinin kesildiğini hatırlatan Başbakan Erdoğan, “Millet, imam hatip okullarıyla kucaklaşıyor. İmam hatip okulları, eski parlak günlerine dönüyor. 28 Şubat sürecinde milletin bu okullarından korkanlar, bu okullara kilit vurdular. İmam hatiplerin orta kısımlarını kapattılar. Lise kısmına da talep azalsın diye üniversite sınavına katsayı koydular. Bu zulme, bu baskıya TBMM’de 30 Mart’ta son verdik. Çıkardığımız yasayla imam hatiplerin orta kısmını yeniden açtık. Katsayının da kaldırılmasıyla imam hatipler, Milli Eğitim sisteminde yeniden yer alıyor. Ne zarar verdi size imam hatip okulları da kapattınız? İmam hatiplerden terörist, anarşist yetişmediği için mi bu okulların kapattınız? İmam hatip okullarına itibarını iade etmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.