Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Başkan Atabay Yapılan Hizmetleri Yerinde Anlattı

21.11.2015 Cts, 12:25

Başkan Atabay Yapılan Hizmetleri Yerinde Anlattı

Reklam

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay haftalık basın toplantısının ardından basın mensuplarıyla birlikte belediyenin sürdürdüğü üst yapı çalışmalarını gezdi. Didim’in her karış toprağına hizmet etmeye çalıştıklarını belirten Atabay yol ve park çalışmalarına ara vermeden sürdürdüklerini söyledi.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay haftalık basın toplantısının ardından basın mensuplarıyla birlikte belediyenin sürdürdüğü üst yapı çalışmalarını gezdi. Başkan Atabay haftalık basın toplantısında belediyenin Merkez dışında Akbük, Balat, Sedef Koy ile bir çok yerde yol çalışmaları yaptığını, bir çok okulun bahçesinin parka taşı döşeme işini gerçekleştirdiğini söyledi.

Ardından basın mensuplarının yapılan çalışmaları yerinde görülmesi teklifini geri çevirmeye Başkan Atabay, daha sonra basın mensuplarıyla birlikte yapımı devam eden ve tamamlanan bölgeleri gezdi. Altınkum Mahallesinde tamamlanan yolların kenarlarına yapılan kaldırım çalışmalarını gösteren Başkan Atabay “Parke taşı döşendikten sonra kaldırım çalışmalarımız bu şekilde beton olarak yapılıyor. Hem temiz hem de kalıp şeklinde yapılıyor. Bu da maliyetlerin düşmesini sağlıyor.” dedi.

“ÜST YAPI ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR”

Altınkum’da tamamlanan park çalışmalarını da gösteren Başkan Atabay, efeler Mahallesinde devam eden park çalışmalarını da yerinde inceledi. Efeler Mahallesinde yapımı süren parkta yürüme yolu, Futbol ve basket bol sahaları, oturma bankları ve spor aletlerinin konulacağını belirten Başkan Atabay evcil köpeklerin gezmesi içinde kapalı köpek gezdirme alanı yapıldığını söyledi.

Çamlık Mahallesinde belediye tarafından sürdürülen yol yapım çalışmalarını da gezen Başkan Atabay “Bu bölgede yağmur suyu hattı çalışması yapıldı. Bundan sonra üst yapısı yapılıyor. Hem kaldırım hem de parka taşı döşemesi yapılıyor. Aydınlata direkleri de buna göre belirlenecek. Bu konuda Aydem ile görüştük. Bu bölgede su baskınlarının da önüne geçilmiş olacak.” dedi.

“STAD ÇEVRESİ YEŞİLLENECEK; SENTETİK SAHA AYDINLANACAK”

Başkan Atabay daha sonra Didim Atatürk stadı çevresindeki boş alanların yeşillendirme çalışmalarını da yerinde inceleyip, bölgenin yeşillendirilip, yeşil alanlara spor aletlerinin konulacağını ve tel örgülerinde değişeceğini söyledi.

Stadın ya tarafındaki Sentetik sahanın ışıklandırma çalışmasını için görüşmelere başladıklarını ve sahanın ışıklandırılmasının yapılacağını müjdeleyerek tüm takımların rahatça antrenman yapacağını söyledi.

“MEZARLIK BAKIMINDA SONA GELİNDİ”

Başkan Atabay daha sonra Didim Asri Mezarlığında belediye tarafından 3 aydır sürdürülen çalışmaları da basın mensuplarına anlatırken “Dış duvarı yeniden yapılıyor. Kısa bir sürede tamamlanacak. Mezarlığın kapısı da modern bir hale gelecek. İç kısımda da şadırvan, abdest alma yeri, hizmet yeri düzenlendi. Tüm mezarlara rahat ulaşılması için parke taşı döşendi. Mezarlığın içerisindeki tüm çeşmeler yenilendi. Işıklandırılması yapılıyor. Süreç içerisinde aralara oturma bankları da konulacak. Ayrıca mezarların üzerindeki kurumuş otların da temizliği yapıldı. Bu bakım ve temizlik düzenli yapılacak.” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.